GSMP Limanowa: Zwycięstwo debiutanta, 2. miejsce Ratajczyka

Debiutujący w tegorocznych Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski Szymon Łukaszczyk wygrał pierwszy dzień 10. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Na drugim stopniu podium znalazł się reprezentant Daftracing, Michał Ratajczyk, który stracił zaledwie 0,1 sekundy.

Już w pierwszym podjeździe wyścigowym Łukaszczyk popisał się bardzo dobrym rezultatem, wyprzedzając Ratajczyka o prawie 2 sekundy.

Reprezentant zespołu Daftracing pojechał jednak jeszcze lepiej w drugim podjeździe, odrabiając część strat. Do pełni szczęścia zabrakło mu dziś zaledwie 0,155 sekundy. Ratajczyk wygrał klasę E1+2.0/4×4.

Na trzecim stopniu podium uplasował się Vladimir Vitver w Audi TT-R DTM. Jego strata do najszybszej dwójki wyniosła już nieco ponad 5 sekund.

Czołową piątkę uzupełnili Waldemar Kluza oraz Mariusz Stec. Na pozycji numer 6 sklasyfikowano po dzisiejszej rywalizacji Tomasza Terlikowskiego, który o niecałe 3 sekundy wyprzedził Tomasza Myszkiera.

Najszybszą dziesiątkę zamknęli Ferdinand Madrian, Szymon Piękoś i Karol Krupa.

Mniej szczęścia od swojego zespołowego kolegi z Daftracing miał dziś Jędrzej Szcześniak – kierowca Porsche 911 GT3 Cup po pierwszym przejeździe zajmował 8. miejsce w generalce i 1. w klasie, jednak na drugim podjeździe popełnił błąd, uderzając w bandę.