GSMP: Europejskie ściganie w Limanowej. Ratajczyk zapowiada ostrą rywalizację

GSMP: Europejskie ściganie w Limanowej. Ratajczyk zapowiada ostrą rywalizację
Podaj dalej

W najbliższy weekend Limanowa stanie się stolicą europejskiego ścigania. Na trasie o długości 5493 m prowadzącej z Limanowej (Starej Wsi) do Przełęczy pod Ostrą rozegrana zostanie 9. runda Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich (FIA EHC) – to najwyższa ranga w wyścigach górskich, w których nie ma mistrzostw świata.

Oprócz takich nazwisk jak Christian Merli, urzędujący mistrz Europy, czy Simone Faggioli, 10-krotny triumfator cyklu na Starym Kontynencie, nie zabraknie także nazwisk znanych z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. O punkty zarówno w FIA EHC jak i GSMP walczyć będą m. in. Szymon Łukaszczyk, Andrzej Szepieniec, Dubai, Waldemar Kluza, Konrad Biela czy urzędujący mistrz Polski Michał Ratajczyk.

Limanowskie zawody rozpoczną się w piątek 26.07 o godz. 11.30 otwartym dla kibiców technicznym Badaniem Kontrolnym, które przeprowadzane będzie przed Limanowskim Domem Kultury przy ul. Br. Czecha 4. Tam także rozłożony zostanie tzw. Pit – Stop: mobilny serwis, w którym przez cały wyścigowy weekend bezpłatnie sprawdzić będzie można stan techniczny swojego samochodu.

Michał Ratajczyk: – Nie mogę już się doczekać. W najbliższy weekend czeka na nas największe święto wyścigów górskich w Polsce i w Europie. Na starcie pojawi się 115 samochodów, więc to pierwsza dobra informacja. Drugą jest fakt, że od ostatniej rundy wspólnie z zespołem 7motorsport wprowadziliśmy duże zmiany w naszym „H-grupowym” Mitsubishi Lancerze. Wśród nich wymienić mogę m. in. większą moc i dołożoną aerodynamikę. Już nie mogę doczekać się, by sprawdzić go w boju. Wyniki osiągane na hamowni napawają nas optymizmem i mogą zwiastować powrót do walki w ścisłej czołówce. Trasa w Limanowej leży mi bardzo dobrze. W sezonie 2018 finiszowałem tutaj na 2. miejscu z niecałą sekundą straty do rekordu Szymona. Czuję się na niej bardzo komfortowo. Limanowa rozpoczyna gorący okres w GSMP – już w kolejny weekend runda w Banovcach, a w trakcie jednego miesiąca zaliczymy ogólnie trzy starty. Dla mnie zawody mogłyby odbywać się codziennie, a Banovce to również świetna runda, więc cały nasz zespół czeka z entuzjazmem na nadchodzące dwa weekendy.

Wielkie ściganie, gromadzące co roku ponad 20 tysięcy kibiców, rozpocznie się w sobotę 27.07 o godzinie 9.00, obejrzeć będzie można 2 podjazdy treningowe i dwa wyścigowe ( GSMP), w niedzielę 1 trening ( od 9.00) i dwa wyścigi, w których punktować będą także kierowcy klasyfikowani w Mistrzostwach Europy.

Wyniki Online wraz z widokiem z rozstawionych na trasie kamer śledzić będzie można na stronach www.wysciggorski.pl , www.wyniki-online.pl, www.gsmp.pzm.pl, podobnie jak podczas poprzednich edycji relacji słuchać będzie można w Radio Wyścigowym, na częstotliwości 100,3 FM. Relację na żywo z wyścigów będzie można oglądać w sobotę i niedzielę w TVP 3 i TVP 3 Kraków, reportaż z imprezy zostanie także nadany w TVP Sport i Motowizji.

Przeczytaj również