Grzyb zdominował otwarcie rajdowych mistrzostw Słowacji. Marczyk na podium w debiucie

Grzegorz Grzyb z Bogusławem Browińskim wygrali wszystkie 9 odcinków specjalnych 24. Rallye Prešov i pewnie zwyciężyli inauguracyjną rundę rajdowych mistrzostw Słowacji. Całe podium obstawili kierowcy korzystający z samochodów Skoda Fabia R5. Na drugiej lokacie zameldowali się Martin Koči i Radovan Mozner jr. oraz sensacyjni debiutanci w R5 i na Słowacji, Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem.

Martin Koči jako jedyny zdołał zremisować z Grzybem na trzecim odcinku specjalnym, ale nie odebrał mu kompletu oesowych zwycięstw. Były rajdowy mistrz Polski z 2016 r. zdystansował Słowaka na mecie o 39,5 sekundy.

Niewiele ponad minutę do zwycięzcy odnotował rajdowy mistrz Polski w klasie Open N, Mikołaj Marczyk. Łodzianin po OS2 był nawet wiceliderem, a drugi przejazd najdłuższego w rajdzie odcinka Ľubovec przegrał z Grzybem tylko o 2,8 sekundy. Jaroslav Melichárek i Erik Melichárek doprowadzili Forda Fiesta R5 na czwartej pozycji, tracąc do debiutanta z Polski 25 sekund.

Wiesław Ingram i Krzysztof Janik (Subaru Impreza) zajęli 4. miejsce w klasie 3. Tomasz Wróblewski i Michał Poradzisz zajęli trzecie, ostatnie miejsce w klasie 6. Do OS2 w klasie 5 Oplem Astrą wiceliderami byli Rafał Pochłopień i Bartłomiej Wątroba, ale zabrakło ich na mecie trzeciego odcinka.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Grzegorz Grzyb, Mikołaj Marczyk, Skoda, Skoda Polska Motorsport, Rally Presov