Grupa Lotos nadal wspiera Kajetana Kajetanowicza. Nadszedł czas na mistrzostwo świata?

Grupa Lotos nadal wspiera Kajetana Kajetanowicza. Nadszedł czas na mistrzostwo świata?

118 interakcji
hq_rajd-hiszpanii-2019-1

Podaj dalej

Podczas przeprowadzonej w Gdańsku konferencji prasowej Grupy Lotos dowiedzieliśmy się, że wieloletni partner Kajetana Kajetanowicza pozostaje z nim na kolejny rok. Po cichu mówi się, że celem na sezon 2020 jest mistrzostwo świata.

Lotos od lat jest głównym partnerem występów Kajetana Kajetanowicza. Połączenie sięgało po tytuły mistrzów Polski, Europy, teraz nadszedł czas na podbój świata. Po dzisiejszej konferencji wiemy jedno – Kajetanowicz i Szczepaniak po raz kolejny pojawią się na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata.

Nie wiemy natomiast gdzie się pojawią, czym, oraz w której kategorii? W wielkim uproszczeniu, w kolejnym sezonie kategoria WRC 2 Pro będzie nazwana WRC 2, natomiast tegoroczne WRC 2 przemianowano na WRC 3. Wedle nowych regulacji jest jednak możliwym, że Lotos Rally Team będzie częścią kategorii WRC 2.

Samochód? Tego również nie wiemy. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to Volkswagen Polo GTI R5, bądź Skoda Fabia R5, a więc auta, które Kajto już zna i z których korzystał już w tym – bardzo udanym sezonie.

Oczywiście nie wiadomo też w jakich rajdach pojawi się duet Lotos Rally Team. Kajetanowicz na konferencji zapowiedział, że nie pojawi się w Rajdzie Monte Carlo. Nie wykluczone, że starty w 2020 roku rozpocznie więc od kolejnej rundy WRC – Rajdu Szwecji. Kierowca z Ustronia świetnie czuje się na śniegu. Udowodnił to m.in. w ERC, w Rajdzie Janner 2015, gdzie pokonał drugiego Raimunda Baumschlagera o ponad 6 i pół minuty, wygrywając 17 z 18 rozegranych oesów.

Szczegóły programu będą jeszcze ustalane. Najważniejsze jest to, że Lotos Rally Team znów pojawi się na trasach mistrzostw świata i z całą pewnością powalczy o najwyższe lokaty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News