Genewa: Piech Mark Zero, 500 km zasięgu w 5 minut ładowania

Genewa: Piech Mark Zero, 500 km zasięgu w 5 minut ładowania

Podaj dalej

Nowa marka Piech Automotive zaprezentowała na targach w Genewie koncept swojego elektrycznego sportowego samochodu nazwanego Mark Zero. To pierwszy z modeli zaplanowanych przez Piech Automotive, który ma pojawić się w sprzedaży w trakcie następnych trzech lat.

Piech Mark Zero to elektryczny gran tourer mierzący 4,32 m a pod „maską” znalazły się aż trzy elektryczne silniki. Pierwszy z nich zamontowany pod przednią osią produkuje 201 koni mechanicznych, a dwa bliźniacze zamontowane z tyłu produkują łącznie kolejne 201 KM.

Sprint do 100 km/h zajmie nam za kierownicą Mark Zero 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

Według Piecha, ich samochód będzie w stanie pokonać 500 kilometrów na jednym ładowaniu. W samochodzie znalazły się baterie nowego typu, które prawie w ogóle nie nagrzewają się w trakcie ładowania i pozwalają na naładowanie ich do 80% w trakcie 5 minut. „Tankowanie” powinno zająć więc niewiele dłużej niż w przypadku jednostki benzynowej.

Ze względu na niską emisję ciepła baterie chłodzone są powietrzem, co pozwala zaoszczędzić około 200 kilogramów. Samochód powinien ważyć mniej niż 1800 kilogramów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News