Geneva Motor Show: Finałowa szóstka plebiscytu "Car of the Year"

Geneva Motor Show: Finałowa szóstka plebiscytu "Car of the Year"

Geneva Motor Show: Finałowa szóstka plebiscytu „Car of the Year”

Podaj dalej

Zgodnie z tradycją, finałowe głosowanie oraz przyznanie nagrody „Car of the Year” będzie miało miejsce na tegorocznych targach Geneva International Motor Show.

Ceremonia rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 15:00 jeszcze przed rozpoczęciem dni prasowych. Prowadzącym spotkanie będzie przewodniczący jury, dziennikarz niemieckiego magazynu Stern – Frank Janssen. Wstęp na ogłoszenie nagród będą mieli tylko akredytowani dziennikarze. Mimo to, całe wydarzenie będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem strony internetowej Geneva International Motor Show.

Nagroda „Samochodu Roku” jest bardzo ceniona w przemyśle motoryzacyjnym i uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych w Europie. Po raz pierwszy nagrodę przyznano w 1964 roku.

Po wstępnej selekcji 60 modeli i pierwszego tygodnia testów na drogach publicznych, członkowie jury mieli też okazję do indywidualnych testów. Ostatni raz jury spotkało się dwa tygodnie temu w Paryżu, gdzie miały miejsce ostatnie testy oraz spotkanie z producentami finałowej szóstki. Reprezentanci marek samochodowych, które pozostały w grze, wyjaśnili swój pomysł na dany model, a także podkreślili jego najważniejsze zalety.

Samochody, które pozostały w grze o miano najlepszego samochodu roku 2018 pochodzą z różnych segmentów. Dzięki temu wynik wydaje się być niemożliwy do przewidzenia.

Finaliści:

  • Alpine A110

  • Citroen C5 Aircross

  • Ford Focus

  • Jaguar I-Pace

  • Kia Ceed

  • Mercedes Benz A-class

  • Peugeot 508

Plebiscyt „Car of the Year” organizowany jest przez siedem czołowych magazynów motoryzacyjnych w Europie: włoski Auto, brytyjski Autocar, hiszpański Autopista, holenderski Autovisie, francuski L’automobile Magazine, niemiecki Stern oraz szwedzki Vi Blagare. W skład jury wchodzi 60 najlepszych dziennikarzy z 23 krajów świata.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News