Filip Nivette jeszcze zimą wraca do Skody Fabii R5

Filip Nivette jeszcze zimą wraca do Skody Fabii R5

75 interakcji

Podaj dalej

Podobnie jak Łukasz Habaj, zimowe testy w Finlandii na Snow Rally Rings ma za sobą Filip Nivette. Rajdowy mistrz Polski 2017 wkrótce planuje powrót za kierownicę Skody Fabii R5.

Samochodem, którym zdobywał tytuł w RSMP (nie wiadomo czy tym samym egzemplarzem) zamierza wystartować w przynajmniej dwóch europejskich rajdach na śniegu. Jak przyznał nam kierowca z Warszawy, jest za wcześnie, aby planować pełen sezon startów w jakimkolwiek cyklu.

Filip Nivette: W piątek znowu wylatuję do Finlandii na 3 dni. W najbliższym czasie pojadę 2 rajdy, żeby się trochę rozruszać. Miałem trochę przerwy, a uwielbiam jeździć zimą na kolcu, więc traktuję to hobbystycznie niż jak nie wiadomo jakie tam współzawodnictwo. Zobaczymy jak pójdą te pierwsze 2 rajdy, w których pojedziemy Skodą [Fabią R5 – przyp. red.]. Wówczas podejmiemy decyzję, czy pojedziemy w tym cyklu, czy nie.

Można się domyślać, że planowanymi startami są łączone rundy mistrzostw Łotwy i Estonii, Rally Aluksne (18-19 stycznia) i Rallijs Sarma (9 lutego) bądź inauguracja mistrzostw Litwy, Winter Rally (25-26 stycznia). To jednak tylko przypuszczenia.

Takie wnioski nasuwają się z komentarzy pod filmem z jazd Subaru w Finlandii, który na swojego Instagrama wrzucił Nivette. W jednym z komentarzy można było przeczytać pytanie, czy planuje starty w rajdach nadbałtyckich, na co właściciel profilu odparł twierdząco.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News