FIA Motorsport Games: Andrzej Lewandowski i Artur Janosz reprezentantami Polski w GT Cup

FIA Motorsport Games: Andrzej Lewandowski i Artur Janosz reprezentantami Polski w GT Cup

58 interakcji
FIA-Motorsport-Games

Podaj dalej

Już jutro oficjalnie rozpocznie się weekend z FIA Motorsport Games – ogromną imprezą motoryzacyjną, w której reprezentacje poszczególnych krajów będą walczyły ze sobą w kilku motorsportowych dyscyplinach o miano najlepszych na świecie.

Tegoroczna edycja FIA Motorsport Games odbędzie się w Rzymie, a dokładniej na położonym pod miastem torze Vallelunga. Impreza będzie rozgrywała się w stylu olimpijskim i ma być właśnie takimi mini motorsportowymi igrzyskami olimpijskimi.

Swój udział w FIA Motorsport Games zapowiedziało 50 krajowych reprezentacji. Zawodnicy  będą walczyli w sześciu kategoriach – GT Cup, Touring Car, F4, Karting, Drifting i Digital. Najważniejsza rywalizacja to oczywiście GT Cup, spadkobierca GT Nations Cup.

Michał Sikora, prezes PZM: – To kapitalna sprawa, wystąpić w pierwszych w historii FIA Motorsport Games. To unikalna okazja do tego, aby zobaczyć zawodników z różnych kategorii w barwach jednej reprezentacji, walczących dla swojego kraju. Biało-czerwonych barw bronić będą zawodnicy w trzech kategoriach. Mam nadzieję, że ta liczba zwiększy się jeszcze w kolejnych latach.

W najważniejszej klasie – GT Cup – Polskę reprezentować będą Andrzej Lewandowski oraz Artur Janosz. Ten pierwszy w ubiegły weekend sięgnął po tytuł mistrza świata Lamborghini Super Trofeo, więc z całą pewnością będzie przystępował do rzymskiej rywalizacji w znakomitym humorze. Polacy będą mieli do dyspozycji Lamborghini Huracana GT3 przygotowanego przez zespół Vincenzo Sospiri Racing.

Andrzej Lewandowski: – Bardzo się cieszę, że na zakończenie sezonu będziemy mieli okazję do startu w tak ogromnej imprezie, jaką są FIA Motorsport Games. W trakcie tego roku wystartowałem w wielu wyścigach, ale to na pewno będzie szczególne wydarzenie. Impreza zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie. Parada zawodników po Rzymie, później zajęcia na torze. Nie będzie pola na zabawę, w ubiegłych latach kierowcy pokazali, że w zawodach jest bardzo wysoki poziom, więc będziemy walczyć o jak najlepsze pozycje.

Artur Janosz: – Cieszę się, że po raz pierwszy w mojej karierze mogę reprezentować Polskę na FIA Motorsport Games. To będzie nowa przygoda, nowe wyzwanie i już nie mogę się doczekać pierwszych jazd w Lamborghini Huracanie GT3. Poziom będzie bardzo wysoki, a to sprawia, że całe zawody będą ekscytujące zarówno dla nas, zawodników, jak i dla kibiców.

Na liście zgłoszeń obserwujemy kilka znanych zespołów. Dwa zgłoszenia wysłała słynna niemiecka stajnia Herberth Motorsport, która obsłuży Porsche 911 GT3 R dla Australijczyków i Niemców, a AF Corse przygotuje Ferrari 488 GT3 dla Włochów. Oprócz tego w rywalizacji zobaczymy jeszcze m.in. Audi R8 LMS GT3, Mercedesy AMG GT3, Astony Martiny Vantage GT3, czy też Hondy NSX GT3 – będzie zatem na co popatrzeć.

Cała impreza rozpocznie się już jutro. O godzinie 15:00 wystartuje parada samochodów przez Rzym, na 18:00 z kolei zaplanowano ceremonię startu. Zajęcia na torze rozpoczną się w piątek o godzinie 10:00, zakończą w niedzielę około 17:45. Obszerne relacje prowadzone będą na Facebooku i Youtube FIA Motorsport Games.

W kartingu z polską flagą wystartują Sara Kałuzińska i Krzysztof Gardziel, natomiast w Digital Cup Polskę reprezentować będzie Marcin Świderek.

Harmonogram czasowy

Lista zgłoszeń w GT Cup

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News