FIA CEZ: Nie ma mocnych na Jedlińskiego. Olimp Racing znów na czele

Weekend wyścigowy na chorwackim Autodromie Grobnik okazał się kolejnym perfekcyjnym dla zespołu Olimp Racing. Marcin Jedliński do wczorajszego zwycięstwa dołożył dziś kolejne i umocnił się na prowadzeniu w Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej FIA CEZ.

FIA CEZ: Nie ma mocnych na Jedlińskiego. Olimp Racing znów na czele
Podaj dalej

Lider zespołu Olimp Racing pokazał klasę już podczas porannej sesji kwalifikacyjnej. Zasiadający za kierownicą Audi R8 LMS GT3 w barwach Olimp Sport Nutrition Marcin Jedliński zdeklasował swoich rywali, pokonując drugiego Jakuba Knolla w BMW M6 GT3 o ponad 0,6 s, co jak na warunku wyścigowe jest oczywiście przepaścią. Bardzo dobrze w kwalifikacjach poradził sobie również Stanisław Jedliński. Drugi z kierowców Olimpu z każdym okrążeniem przyśpieszał i ostatecznie uplasował się na P9.

Tak oto w pierwszej linii do drugiego wyścigu weekendu ustawili się Jedliński i Knoll, zaś dalej mieliśmy Richarda Chlada Jr. i dobrze znanego polskim kibicom Miro Konopkę. Na dystansie 13 okrążeń Marcin Jedliński nie miał sobie równych. Polak z zespołu Olimp Racing po raz kolejny w 100 procentach potrafił wykorzystać potencjał swojego Audi R8 LMS GT3 i nawet przez chwilę nie dał pomyśleć swoim rywalom o odebraniu pozycji lidera.

Problemy Jakuba Knolla na dystansie bez skrupułów wykorzystali Richard Chlad Jr. oraz Dennis Waszek. Rywale w Audi R8 oraz Lamborghini Huracanie linię mety przekroczyli odpowiednio 4,6 oraz 6,5 s za Jedlińskim. W bliskiej odległości dojechali jeszcze Josef Zaruba i Matej Konopka. W drugiej grupce o 6. pozycję do samego końca walczyli Lubomir Jakubik i Stanisław Jedliński. Polak musiał atakować swojego rywala, ale też z tyłu głowy mieć to, że gonić będą go m.in. Rado Raspet i Damir Nakić. Ostatecznie Stanisław Jedliński dojechał na miejscu 7.

Dzięki zwycięstwom na chorwackim Autodromie Grobnik Marcin Jedliński jeszcze powiększy swoje prowadzenie w FIA CEZ nad drugim Richardem Chladem Jr. Warto dodać, że w pierwszej piątce miejsce utrzyma także drugi reprezentant Olimp Racing, Stanisław Jedliński. Kolejne wyścigi Mistrzostw Strefy Europy Centralnej czekają na nas już w dniach 18-19 sierpnia, kiedy to kolorowa kawalkada samochodów pojawi się na doskonale znanym polskim kibicom Slovakia Ringu.

Przeczytaj również