Fatalny wypadek. Wszystko przez źle zabezpieczony ładunek

Fatalny wypadek. Wszystko przez źle zabezpieczony ładunek

Podaj dalej

W transporcie ciężkim bardzo często lekceważonym, chociaż niezwykle istotnym etapem w ciągu łańcucha dostaw jest moment załadunku towarów.

Przemyślane rozmieszczenie produktów wewnątrz ciężarówki ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo nie tylko innych użytkowników dróg ale również – jak w tym przypadku – kierowcy. Aby jakikolwiek ładunek mógł być przewożony, musi spełnić szereg mniej lub bardziej szczegółowych warunków.

Najważniejsza jest jego masa, gdyż ładunek nie może powodować przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej lub dopuszczalnej ładowności pojazdu. Należy go umieścić w sposób, który nie powoduje przekroczenia maksymalnych nacisków osi pojazdu na drogę, nie utrudnia prowadzenia pojazdu i nie narusza stateczności aut

Kurier bohaterem! Zajechał drogę staczającemu się na drogę wózkowi z niemowlęciem

W Polsce obostrzenia w tej materii bardzo precyzyjnie określa ustawa „Prawo o Ruchu Drogowym”. Jak widać na poniższym nagraniu – niezastosowanie się do przepisów może skończyć się tragicznie.

W tym konkretnym przypadku źle zabezpieczone zostały ogromne rolki bawełny. Gdy kierowca zaczął luzować pasy zabezpieczające, ładunek zsunął się z naczepy i spadł przygniatając go. Mężczyzna z bardzo poważnymi obrażeniami kręgosłupa został przetransportowany do szpitala.

Pamiętajcie – niezależnie od tego co i czym przewozimy, odpowiednie zabezpieczenie przewożonych rzeczy jest priorytetem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News