Fani sportowych modeli Mazdy trzymajcie kciuki. Auta zaprezentowane w Tokyo to światełko w tunelu

Fani sportowych modeli Mazdy trzymajcie kciuki. Auta zaprezentowane w Tokyo to światełko w tunelu

Podaj dalej

Zapytani o sportową Mazdę z prawdziwego zdarzenia, musimy naprawdę mocno sięgnąć myślami w przeszłość.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na Mazdę 3 w sportowym wydaniu, czyli dobrze znaną Mazdaspeed 3. Na pewno byłby to bardzo zgrabny hot-hatch. Utwierdza nas w tym koncept, który został pokazany przez Mazdę na auto salonie w Tokyo. Obok sportowej wersji Mazdy 3, pokazana została także Mazda MX-5 oraz CX-5.

Pierwszą rzeczą, która od razu rzuca się w oczy to malowanie. Wszystkie trzy samochody są w bardzo pasującym szarym kolorze z czerwonymi oraz białymi akcentami, nawiązującymi do samochodów typowo wyścigowych.

Sportowe akcenty nie kończą się na wyglądzie. Samochody mają sportowe hamulce, zawieszenie, wydech, kubełkowe fotele i wyścigowe pasy bezpieczeństwa. Do tego specjalny body kit oraz wyczynowe opony na białymi napisami na ściankach założone na 17-calowe felgi w MX-5, 18-calowe w modelu 3 i 20-calowe w CX5.

Tylko spójrzcie, wszystkie bez wyjątku wyglądają świetnie. Trzeba się na nie w takim razie porządnie napatrzeć, bo póki co nie znamy więcej szczegółów. Jak na razie nie padły żadne dane techniczne. Auta proszą się o mocniejsze silniki, na przykład o 2,5-litrowe turbo i kto wie, może nawet napęd na wszystkie koła. Trzymajcie kciuki, może być ciekawie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News