F1: Szef zespołu McLarena wykupił wycieczkę po fabryce swojego największego rywala

F1: Szef zespołu McLarena wykupił wycieczkę po fabryce swojego największego rywala

52 interakcje
34b0f2ba25d554c49a4d7b60962d9746

Podaj dalej

Adrian Newey, legendarny już projektant zespołu Red Bull Racing, zorganizował wycieczkę po obiektach austriackiego zespołu w ramach aukcji charytatywnej. Zwycięzcą został nie kto inny, jak dyrektor generalny McLarena – Zak Brown. 

Zespoły F1 podejmą wszelkie starania, aby zrozumieć, co robią ich rywale. Fotografowie wędrują po całej alei serwisowej by tylko pstryknąć urywek tajnych wydarzeń, a Sebastian Vettel często bawi się przy samochodach rywali w parcu ferme. 

Pojawiały się nawet historie zespołów, które wysyłały ludzi do pubów w okolicach konkurencyjnych fabryk F1 w porze lunchu, mając nadzieje na podsłuchanie niektórych inżynierów rozmawiających o czymś, o czym akurat nie powinni. 

Te gry szpiegowskie mogą jednak posunąć się dużo dalej – to akurat McLaren wie najlepiej. Wydaje się, że Zak Brown obrał dosyć bezpośrednie podejście gromadzenia danych wywiadowczych. 

Podczas aukcji charytatywnej dla The Halow Project okazało się, że legendarny inżynier Adrian Newey zaoferował wycieczkę po obiektach zespołu Red Bull Racing. Zwycięzca aukcji? Zak Brown. 

To wszystko oczywiście w imię dobrej sprawy, więc zastanawiamy się, czy Brown faktycznie wybierze się na wycieczkę z Neweyem, czy tylko wyśle na miejsce kogoś, kto będzie go przypominał. 

BMW zwolniło miejsce dla Roberta Kubicy?! Były mistrz odchodzi z DTM

Tak czy inaczej, jeśli McLaren nagle zacznie walczyć o zwycięstwa w przyszłym roku, kierowcy powinni upewnić się, że usunęli wszystkie swoje e-maile…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News