F1: Renault nie zgadza się z dyskwalifikacją. Francuzi będą się odwoływać od decyzji sędziów

F1: Renault nie zgadza się z dyskwalifikacją. Francuzi będą się odwoływać od decyzji sędziów

7 interakcji

Podaj dalej

Kierowcy Renault Nico Hulkenberg i Daniel Ricciardo zostali zdyskwalifikowani w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Japonii – poinformowała w środę Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA). Uznano, że ich bolidy nie były zgodne z przepisami.

Powodem dyskwalifikacji z wyścigu F1 o GP Japonii był nielegalny układ w systemach hamulcowych obu samochodów. Francuzi twierdzą jednak, że jest to subiektywna ocena i nie wykluczają odwołania od decyzji FIA.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa uznała, że system wyrównujący balans hamulców stanowi zabronione wsparcie dla kierowców i wykluczyła Daniela Ricciardo i Nico Hulkenberga z wyników wyścigu F1 o Grand Prix Japonii.

„Renault zastosowało innowacyjne rozwiązanie, wykorzystując niejasności w przepisach technicznych i innych dokumentach uzupełniających. Ich system nie narusza zasad technicznych, jednak chroni kierowcę przed koniecznością dokonywania szeregu korekt podczas okrążenia” – napisano w uzasadnieniu decyzji federacji.

Renault zdyskwalifikowane z GP Japonii! Ricciardo i Hulkenberg stracili punkty

Zespół z Enstone nie zgadza si ę jednak z tą decyzją. Kilkanaście godzin po decyzji sędziów zespół prasowy Renault wydał komunikat, w którym wprawdzie potwierdził, że szanuje decyzję stewardów, ale równocześnie ocenienie systemu jako wspomagającego kierowcę uznano „kwestię subiektywną”.

„Renault rozważy swoje dalsze postępowanie w tej sprawie” – podsumowano, a czas na złożenie odwołania mija w czwartek.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News