F1: "Gdyby punkty były przyznawane za wsparcie, Robert Kubica by dziś wygrał"

F1: "Gdyby punkty były przyznawane za wsparcie, Robert Kubica by dziś wygrał"

Podaj dalej

Robert Kubica wrócił do Formuły 1. To było jedno z ważniejszych tematów minionego Grand Prix Australii. Swoim zdaniem na temat Polaka podzielił się także Will Buxton, dziennikarz będący jednym z głównych bohaterów serialu o F1 na Netflixie.

Powrót do Formuły 1 zwycięzcy Grand Prix Kanady z 2008 roku był na ustach wszystkich zgromadzonych w Australii. Niestety, bolid Williamsa nie pozwolił na nawiązanie jakiejkolwiek rywalizacji z resztą stawki.

Nerwowy start, uszkodzenia samochodu, odpadające lusterko – o tym wyścigu zarówno kibice, jak i sam Robert będą chcieli zapomnieć. Swoim zdaniem na temat udziału krakowianina w swoim pierwszym wyścigu F1 po 8-letniej przerwie podzielił się także Will Buxton, prezenter telewizyjny i jedna z głównych postaci serialu Netflix – „Formula 1: Drive to Survive”.

– Gdyby punkty mistrzowskie były przyznawane za wsparcie, Robert Kubica by dziś wygrał – powiedział w podsumowaniu F1 Paddock Pass Will Buxton.

Will Buxton to postać dobrze znana wszystkim osobom, które obejrzały już 10-odcinkowy serial na platformie Netflix. Popularny prezenter występuje w nim w roli eksperta.

Brytyjczyk zauważył słusznie, że mimo ogromnych odległości od Europy, na torze Albert Park najbardziej wyczuwalne wsparcie ze wszystkich zawodników miał właśnie Robert Kubica.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News