ERC: Trzy polskie R5 powalczą w Rzymie

ERC: Trzy polskie R5 powalczą w Rzymie

22 interakcje
ERC: Trzy polskie R5 powalczą w Rzymie

Podaj dalej

Na tydzień przed startem organizatorzy piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy, Rally di Roma Capitale opublikowali pełną listę zgłoszeń. Do Wiecznego Miasta w dniach 20-22 lipca wybierają się 83 załogi, 32 w najmocniejszych samochodach R5 (23 w ERC), z czego 3 z Polski.

fot. Gregory Lenormand / DPPI

Listę otwierają oczywiście liderzy tegorocznej punktacji ERC, Bruno Magalhães i Hugo Magalhães (Škoda Fabia R5). Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow nakleją dwójkę Forda Fiestę R5. Trójkę przyznano zwycięzcy Rajdu Cypru, Simosowi Galatariotisowi. Za kolejnymi Fabiami Nikołaja Griazina i Fabiana Kreima ustawiono polskie załogi – Huberta Ptaszka z Maciejem Szczepaniakiem (nr 6) oraz Grzegorza Grzyba z Jakubem Wróblem (nr 7). Dwunasty numer startowy otrzymali Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (Fiesta R5).

Škoda Motorsport wysyła do Rzymu swojego juniora, Juuso Nordgrena. O zwycięstwo dla gospodarzy postarają się powalczyć m.in. Paolo Andreucci (Peugeot 208 R5), Umberto Scandola czy Giandomenico Basso (Fabie R5).

fot. Jorge Cunha / DPPI

Ubiegłoroczna edycja była wyjątkowo udana dla Polaków. W pierwszej siódemce klasyfikacji generalnej sklasyfikowano 4 mistrzów Polski. Zwycięstwo odnieśli wówczas Bryan Bouffier i Xavier Panseri z przewagą zaledwie 0,3 sekundy nad Kajetanem Kajetanowiczem i Jarosławem Baranem (obie załogi w Fordach Fiesta R5). 20,4 sekundy do podium zajętego przez Bruno i Hugo Magalhãesów stracili Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel (Škody Fabie R5). Na siódmej lokacie finiszowali wówczas Łukasz Habaj z Danielem Dymurskim.

fot. Photo Jorge Cunha / DPPI

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News