ERC: Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak nie jadą do Rzymu

Liczba polskich załóg w Rally di Roma Capitale zmalała do dwóch. Ze startu w rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy musieli zrezygnować Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak.

ERC: Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak nie jadą do Rzymu
Podaj dalej

Polacy mieli nakleić nr 7 na Škodę Fabię R5 z Tagai Racing Technology, ale węgierska stajnia przywiozła do Rzymu tylko Peugeota 208 R2 dla załogi Mattia Vita/Pietro Elia Ometto rywalizującej w ERC3/U27. Jak poinformował nas sam Hubert Ptaszek, obowiązki zawodowe w ostatniej chwili uniemożliwiły mu wyjazd do Włoch.

fot. Gregory Lenormand / DPPI

Pod znakiem zapytania w programie 25-latka jest też kolejna z asfaltowych rund ERC, Barum Czech Rally Zlín (24-26 sierpnia). „Birdman” nie zamierza jednak odpuścić wrześniowego Rajdu Polski, po którym sezon zakończy łotewskim Rajdem Liepāja.

Na trasie Rally di Roma Capitale z polskich załóg zobaczymy Grzegorza Grzyba i Jakuba Wróbla (Škoda Fabia R5) oraz Łukasza Habaja z Danielem Dymurskim (Ford Fiesta R5). Zapoznanie z trasą oraz przejazd rajdu w samochodzie funkcyjnym zaliczą Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski z Subaru Poland Rally Team.

Przeczytaj również