Elektroniczne blachy

Elektroniczne blachy

Elektroniczne blachy

Podaj dalej

Mieliście kiedyś problemy z tablicami rejestracyjnymi? Większość użytkowników samochodów poza kwestiami związanymi z ewentualnym montażem, zazwyczaj nie myśli o tym elemencie wyposażenia pojazdu. Już niedługo może to się zmienić. Dlaczego?

Władze Kalifornii wykonały odważny krok i dopuściły do użytku pierwsze elektroniczne tablice rejestracyjne. W samym 2018 roku ma zostać sprzedanych aż 100 tysięcy egzemplarzy nowatorskiego produktu firmy ReviverAuto. Urządzenie zostało kilka dni temu zaprezentowane na salonie motoryzacyjnym w Detroit, a sama jego konstrukcja i zasady funkcjonowania nie są bardzo skomplikowane. Najprościej mówiąc, będzie to szczególnie odporny na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne rodzaj tabletu.

Co ciekawe, oprócz standardowej funkcji wyświetlania numerów rejestracyjnych, urządzenie będzie można dowolnie spersonalizować. Miłośnicy sportu umieszczą tam pierwsze zwrotki hymnu ukochanej drużyny, a polityczni fanatycy swoją dezaprobatę wobec wrogiej partii. Ale oprócz zadań ideologicznych, tablice będą również pełniły funkcje bardziej praktyczne. Sprzęt będzie bowiem informował m.in. czy kierowca uiścił opłatę parkingową oraz kiedy zwolni dane miejsce.

Komunikacja z tablicą będzie odbywała się oczywiście bezprzewodowo, za pomocą systemu o nazwie RConnect. Producent nie podał jeszcze informacji ile takie urządzenie będzie kosztowało. Ciekawe, czy w razie awarii będziemy musieli się udać do mechanika czy informatyka?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News