Ekstrom uciera nosa rywalom. Peugeot wciąż w czołówce

Ekstrom uciera nosa rywalom. Peugeot wciąż w czołówce

Ekstrom uciera nosa rywalom. Peugeot wciąż w czołówce

Podaj dalej

RX Belgii powoli wchodzi w decydującą fazę. Zawodnicy mają już za sobą wszystkie cztery sesje kwalifikacyjne. Z najlepszym wynikiem do półfinałów awansował Mattias Ekstrom.

Początek imprezy w Belgii mógł wskazywać na to, że na szczycie wciąż znajdować będzie się Volkswagen. Q1 padło bowiem łupem Pettera Solberga, a czwarte miejsce zajął Johan Kristoffersson. Wysoko po raz kolejny byli też przedstawiciele Peugeota. Najwidoczniej wsparcie fabryczne w ich przypadku oznaczało bardzo dużo, bo od początku tego sezonu Timmy Hansen i Sebastien Loeb radzą sobie kapitalnie.

Począwszy od Q2 do głosu dochodzić zaczął również zespół Audi, a szczególnie Mattias Ekstrom, który wygrał sesję drugą i czwartą. Szwed w miniony weekend zaliczył swój pożegnalny występ w serii DTM i teraz skupia się wyłącznie na startach w rallycrossie. Jak widać, zmiana wychodzi mu na razie całkiem dobrze.

Ekstrom wygrał kwalifikacje zbierając łącznie 175 punktów. Z jednym oczkiem straty na drugiej pozycji uplasował się Timmy Hansen, który wygrał Q3. Podium kwalifikacji skompletował Johan Kristoffersson. On do Ekstroma stracił 9 punktów. W pierwszej piątce znalazło się jeszcze miejsce dla Sebastiena Loeba i Pettera Solberga, a do półfinałów awansowali również Andreas Bakkerud, Robin Larsson, Timur Timerzianow, Kevin Hansen, Janis Baumanis, Niclas Gronholm oraz Guerlain Chicherit.

Tagi: Rallycross, World RX, Mettet

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News