Dyrektor Rajdu Katalonii: Protesty nie powinny budzić obaw co do rozegrania rundy WRC

Dziś w Madrycie odbyła się konferencja prezentująca szczegóły hiszpańskiej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Zdaniem organizatorów fala brutalnych protestów zwolenników niepodległości Katalonii nie powinna zagrozić bezpiecznemu przeprowadzeniu imprezy.

Dyrektor Rajdu Katalonii: Protesty nie powinny budzić obaw co do rozegrania rundy WRC
Podaj dalej

Dyrektor Rajdu Katalonii, Aman Barfull zapewnił, że przygotowania idą zgodnie z planem, dzięki pominięciu w tegorocznej edycji stolicy spornej wspólnoty autonomicznej. – Sytuacja w Katalonii martwi całą Hiszpanię – powiedział Barfull. – Jednak należy pamiętać, że protesty są skoncentrowane w określonych punktach Barcelony, dlatego z góry zakładamy, że nie powinny stanowić poważnego powodu do obaw związanych z przeprowadzeniem imprezy.

Na zdjęciu od lewej: Aman Barfull (dyrektor rajdu), Mariano Soriano (hiszpański minister sportu), Manuel Avino (prezes hiszpańskiej federacji samochodowej).

Na ternie Port Aventura trwa budowa parku serwisowego. Niektóre zespoły fabryczne sprowadziły do Salou już pierwszy asortyment na przedostatnią rundę WRC. Obawy co do bezpieczeństwa w trakcie imprezy wyraził renomowany hiszpański dziennikarz motorsportowy, Pipo Lopez na łamach dziennika As.

Separatyści paraliżują Katalonię. Runda WRC i piłkarskie El Clasico zagrożone

Pilot czołowego kierowcy WRC stał tuż obok pałowanego separatysty. Czy Rajd Katalonii na pewno bezpieczny?

Przeczytaj również