Duże zmiany i nowe atrakcje na tegorocznym Goodwood Festival of Speed

Duże zmiany i nowe atrakcje na tegorocznym Goodwood Festival of Speed

13 interakcji
Duże zmiany i nowe atrakcje na tegorocznym Goodwood Festival of Speed

Podaj dalej

Jubileuszowa 25. edycja festiwalu przeszła już do historii. Dlatego też organizatorzy zdecydowali się wprowadzić kilka ewolucji przed kolejnym ćwierćwieczem.

Nie ma jednak powodów do obaw – na starcie znów zobaczymy plejadę supersamochodów, gwiazdy Formuły 1 oraz historyczne auta i motocykle. Nie zabraknie także pojazdów elektrycznych, w tym chcącego obronić mistrzowski tytuł Volkswagena I D. R. W 2019 roku zobaczymy jednak pewne zmiany w układzie i rozmieszczeniu poszczególnych eventów. Wszystko po to, by wynieść spektakl na jeszcze wyższy poziom.

Michelin Supercar Paddock zostanie przeniesiony w miejsce, w którym wcześniej znajdował się „Moving Motor Show”. To bardzo dobra informacja, bowiem znajduje się tu sam start do podjazdu wyścigu górskiego „Goodwood Hillclimb”. W jego miejscu w Cathedral Paddock powstanie całkowicie nowa przestrzeń dla festiwalu – „The Arena”.

To właśnie tam przyjdzie nam ekscytować się najbardziej ekstremalnymi i ekscytującymi dyscyplinami motorsportu. Zobaczymy tam kierowców zdzierających gumę ze swoich opon w trakcie pokazów driftowych, a także kaskaderów, wyczyniających ze swoimi motocyklami i samochodami rzeczy niemieszczące się w głowie. To właśnie tu będziemy mogli podziwiać największe gwiazdy, z którymi codziennie będzie okazja spotkać się w trakcie wieczornej sesji autografów.

„First Glance” również przeniesie się ze swojej dotychczasowej lokalizacji obok „Catherdral Paddock”. W roku 2019 będzie umieszczone w samym centrum Festival of Speed – tuż obok FOS Future Lab. Wspólnie będą tworzyć wystawę technologii dziś i jutra.

Czy ktoś sięgnie po rekord?

Co najważniejsze, niedzielne zajęcia zostaną w tym roku turbodoładowane. Po trzech dniach przejazdów treningowych, najszybsze samochody wezmą udział w „Sunday Shootout” i spróbują pokonać rekord trasy w postaci 41,6 sekundy, który ma już 20 lat. Supersamochody, auta turystyczne, elektryki i specjalnie zbudowane do podjazdów górskich potwory powalczą o miano najszybszego samochodu Goodwood. Czołowa trójka zostanie zaprezentowana kibicom w niedzielę po zakończeniu rywalizacji przed Goodwood House.

Książe Richmond, założyciel Festival of Speed, powiedział:

W zeszłym roku świętując Srebrny Jubileusz festiwalu cieszyliśmy się z rekordowo wysokiej frekwencji. Przez ostatnie ćwierć wieku bramy naszego festiwalu odwiedziło ponad 4 miliony ludzi. Zawsze bardzo świadomie patrzymy w przyszłość, jednocześnie dbając o uhonorowanie przeszłości. Mamy nadzieję, że Future Lab oraz zmiany w lokalizacji padoków i aren sprawią, że będziemy mogli zaprezentować każdą dziedzinę motorsportu i technologii.

Volkswagen I D. R będzie jeszcze szybszy na tegorocznym Goodwood Festival of Speed

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News