Dumas wykonawcą planu Volkswagena

Dumas wykonawcą planu Volkswagena

Dumas wykonawcą planu Volkswagena

Podaj dalej

Romain Dumas będzie człowiekiem odpowiedzialnym za wyścigową stronę projektu elektrycznego Volkswagena na tegorocznym Pikes Peak. Dwukrotny zwycięzca Le Mans 24 Hour i fabryczny kierowca Porsche dołącza do struktur niemieckiego producenta.

VW już wcześniej zapowiadał zgłoszenie do tegorocznego słynnego wyścigu górskiego w Ameryce – ma to być pierwszy krok przed pełnoprawnym powrotem zespołu fabrycznego, który, najprawdopodobniej w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata, ma korzystać właśnie z technologii elektrycznej.

Dumas, który na skutek wycofania się z Długodystansowych Mistrzostw Świata jego zespołu Porsche, został bez angażu na sezon 2018, wygrywał w swojej karierze Pikes Peak trzykrotnie.

Jego podejście do tegorocznej edycji wspinaczki na 4302-metrową górę będzie więc pierwszym, podczas którego Francuz nie odczuje spadku mocy ani przez chwilę. W swoich poprzednich przygodach z Pikes Peak Dumas korzystał bowiem z silników spalinowych.

Celem Volkswagena na wydarzenie zaplanowane na 24 czerwca jest pobicie rekordu wśród samochodów elektrycznych (8:57.118) należący obecnie do Rhysa Millena.

Romain to jeden z najszybszych kierowców mających doświadczenie z wyścigiem na Pikes Peak – powiedział dyrektor Volkswagen Motorsport, Sven Smeets, wyjaśniając taki a nie inny wybór niemieckiego zespołu.

Co więcej, ma też ogromne doświadczenie za kierownicą prototypów. To sprawia, że jest idealnym wyborem dla Volkswagena, dla którego elektryczne wyścigi będą debiutem.

Dumas przyznał, że czekał na powrót na Pikes Peak: To ogromne wyzwanie, ponieważ każdy z kierowców ma tylko jedną próbę – wyjaśnia. Głęboko wierzę jednak w Volkswagen Motorsport. Zespół jest bardzo zmotywowany i pokazał już w przeszłości, że potrafi osiągać sukcesy nawet na nieznanym dla siebie terenie.

Pierwsze testy elektrycznego samochodu rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia, a Smeets skomentował, że prace i postęp nad samochodem idą zgodnie z planem.

Testy przed tym wyścigiem nie należą do łatwych. Na Pikes Peak można ścigać się tylko w trakcie oficjalnych dni testowych w czerwcu, więc do tego czasu będziemy korzystać z innych podjazdów oraz naszego toru testowego w Wolfsburgu – powiedział.

Tagi: elektromobilność, Volkswagen, Pikes Peak, Romain Dumas, elektryczność, Sven Smeets

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News