Dronem patrolowali przejścia dla pieszych. Posypały się mandaty

Dronem patrolowali przejścia dla pieszych. Posypały się mandaty

Podaj dalej

Kieleccy policjanci dronem obserwowali sytuację na przejściach dla pieszych. Kierowcy, którzy ignorowali przepisy, nie dyskutowali z nagraniami. Jak się okazało, udało się wychwycić szereg wykroczeń na drogach.

Policjanci w poniedziałek rano wzięli pod lupę ulicę Jagiellońską na odcinku od Karczówkowskiej do ronda przy ulicy Grunwaldzkiej.

– Nasze analizy pokazują, że coraz więcej potrąceń jest w miejscach, gdzie pieszy powinien mieć bezwzględne pierwszeństwo – tłumaczył zastępca szefa świętokrzyskiej drogówki komisarz Artur Putowski.

Śmiertelny wypadek w Katowicach. Wezwano inspektorów ITD [wideo]

Operator drona wskazywał w którą stronę odjechał kierowca, który popełnił wykroczenie, a patrole zatrzymywały i rozliczały winowajców. Pouczenie usłyszało pięciu kierujących i dwóch pieszych. 21 kierowców zostało ukaranych mandatami. Blisko połowa za przejechanie na czerwonym świetle. Kilku za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym.

– Kto kwestionuje zasadność interwencji, może na ekranie monitora obejrzeć swoje wykroczenia. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem umożliwiającym przekaz obrazu w najwyższej jakości, ze wszelkimi szczegółami – dodawali policjanci.

źródło/fot: kielce.naszemiasto.pl

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News