Dlaczego wideorejestrator przydaje się również podczas postoju

Dlaczego wideorejestrator przydaje się również podczas postoju

Podaj dalej

Zdecydowaną większość kamer samochodowych można wykorzystać do rejestrowania nie tylko jazdy, ale także wydarzeń podczas postoju.

W tzw. trybie parkingowym, kamera samoczynnie i automatycznie zarządza trybem pracy, który daje praktycznie 24-godzinny monitoring pojazdu.

Sprawcom parkingowych stłuczek często udaje się uniknąć odpowiedzialności, bo nikt akurat nie widział momentu zderzenia, a uszkodzony samochód stał pusty.

Poszkodowany kierowca po zobaczeniu obcierki lub wgniecenia nie ma szerokiego pola manewru – może co najwyżej spróbować ustalić winowajcę przez monitoring, jednak takowy nie zawsze jest zainstalowany lub swoim zasięgiem nie obejmuje miejsca stłuczki.

Tajemnicza kamera w Tesli 3 to element wielkiego planu Muska

W takiej sytuacji z pomocą może przyjść funkcja trybu parkingowego, która wykorzystuje detekcję ruchu przed obiektywem oraz czujnik wstrząsów.

I to właśnie tryb parkingowy pozwolił namierzyć wyjeżdżającego z miejsca postojowego kierowcę Lexusa, który uderzył w inne auto. Sprawca stłuczki nie wiedział nawet, że auto, które uszkodził, miało włączone aż dwie kamery monitorujące – przód oraz tył pojazdu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News