Daniel Ricciardo może odejść z Renault

Daniel Ricciardo może odejść z Renault

41 interakcji

Podaj dalej

W sierpniu menedżer Racing Point – Andy Stevenson, powiedział, że Daniel Ricciardo jest sfrustrowany startami dla zespołu Renault w sezonie 2019. Australijczyk najwyraźniej liczył na lepszą postawę teamu z Enstone. Teraz pojawiają się plotki, jakoby myślał o opuszczeniu ekipy po sezonie 2020.

Ricciardo po pięciu sezonach spędzonych w Red Bullu postanowił podpisać wieloletnią umowę z Renault. Kierowca podejmując tak zaskakującą decyzję stwierdził, że potrzebuje nowych wyzwań i ma nadzieję, że Renault będzie w stanie nawiązać walkę o mistrzostwo świata już w 2021 roku.

Horner: Silnik Ferrari wzbudza nasze wątpliwości

Najwyraźniej 30-latek nie widzi jednak w najbliższej przyszłości szans na to, że jego obecny zespół będzie w stanie zagwarantować mu samochód, którym będzie mógł sięgnąć po najwyższe cele.

Australijczyk w wywiadzie dla BBC przyznał, że nie podjął jeszcze decyzji co do swojej przyszłości.

Daniel Ricciardo: Nie podjąłem jeszcze decyzji, jeśli chodzi o rok 2021. Nie rozmawiałem nawet z szefem zespołu na ten temat. Nie chcę, by ktoś powiedział, że go zawiodłem, ale na pewno też spodziewaliśmy się lepszych rezultatów. Jeżdżę sobie w kółko. Nie chodzi mi o to, że jestem nieobecny w wyścigach, ale nie planuję być w środku stawki w nieskończoność .

Obecny kontrakt Daniela Ricciardo posiada klauzulę pozwalającą mu na odejście z ekipy w przypadku otrzymania oferty z Mercedesa czy Ferrari.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News