Dakar na Verva Street Racing. Do Gdyni przyjadą najlepsi!

Dakar na Verva Street Racing. Do Gdyni przyjadą najlepsi!

49617525_1978688695512527_8811590909184442368_o

Podaj dalej

Podczas odbywającego się 24 i 25 sierpnia Verva Street Racing, gdyńska plaża zamieni się w ogromny pustynny tor.

Organizatorzy imprezy postarali się, żeby warunki na trasie jak najwierniej odwzorowywały te, z którymi kierowcy zmagają się na najtrudniejszym rajdzie świata – Dakarze.

Najlepsi kierowcy, niezwykłe pojazdy

Nie zabraknie piaszczystych wydm oraz rywalizacji rajdówek, buggy, motocykli i ciężarówek, za sterami których zasiądą światowej klasy kierowcy i gwiazdy motorsportu.

Wśród nich nie zabraknie zdobywcy 1. miejsca w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych 2018 r. i 4. miejsca w Rajdzie Dakar 2019 – Jakuba Przygońskiego z ORLEN Team, który zasiądzie za kierownicą MINI JCW RALLY, Miroslava Zapletala za sterami HUMMERA H3 EVO, Michała Małuszyńskiego w BMW X3 czy Pawła Molgo w Fordzie F150.

Jakub Przygoński: Cieszę się, że będę mógł pokazać przed szeroką publicznością technikę jazdy cross-country. Zwykle na Dakarze dzieli nas duża odległość od kibiców, a podczas VERVA Street Racing będziemy naprawdę blisko publiczności.

NAC Rally Team podstawi dakarową flotę oraz klasyk Rajdu Safari na Verva Street Racing

Swój udział w imprezie potwierdził Martin Prokop, którego umiejętności kibice będą mogli podziwiać za kierownicą Forda Raptora. Czech w Dakarze zadebiutował w 2016 roku i poprawia swój wynik w każdej kolejnej edycji rajdu. Rok temu metę przejechał na doskonałej – siódmej pozycji.

Motocykle Orlen Team i buggy

Na miejskiej plaży zameldują się również Tomasz Białkowski, Dariusz Baśkiewicz i Łukasz Kwaśniewski – wszyscy w specjalnie przygotowanych buggy.

Na trasie nie zabraknie też motocyklistów. Adam Tomiczek i Maciej Giemza z ORLEN Team na swoich dakarowych maszynach zaprezentują publice, jak radzą sobie w tych trudnych warunkach.

Na trasie pojawią się też młodzi reprezentanci polskiego motocrossu. Wielkie ściganie na torze Dakar rozpocznie się już w najbliższą sobotę o godzinie 18:30. Wstęp na całą imprezę jest oczywiście wolny.

Tego nie możesz przegapić – szczegółowy harmonogram Verva Street Racing 2019 w Gdyni

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News