Dakar 2021 - Polacy przetrwali najtrudniejszy etap

Dziewiąty etap Rajdu Dakar uznany został za jak na razie najtrudniejszy w tegorocznej edycji Rajdu Dakar, ale polscy zawodnicy w większości poradzili sobie z nim.

Dakar 2021 – Polacy przetrwali najtrudniejszy etap

Najlepiej spisali się Marek Goczał i Rafał Marton, którzy stanęli na etapowym podium w T4. Pozwoliło to załodze Energylandia Rally Team na awans na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, drugie wśród nowicjuszy.

Liderami wśród debiutantów klasy T4 są Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, którzy dziś wywalczyli ósme miejsce. W klasyfikacji generalnej znajdują się tuż za podium na czwartym miejscu. Aron Domżała i Maciej Martin zamykają czołową trójkę po siódmym wyniku na dzisiejszym etapie.

Kuba Przygoński po świetnym początku etapu musiał pogodzić się z czterema uszkodzonymi oponami i dzięki pomocy rywala zdołał dotrzeć do mety. 24 miejsce na etapie pozwoliło na szczęście utrzymać czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej. Kamil Wiśniewski w stawce quadów wywalczył siódme miejsce i jest szósty.

W motocyklowej stawce pozostał nam jeden zawodnik. Maciej Giemza miał dziś wypadek na początku próby i kontuzjowany został przewieziony do szpitala. Debiutujący w dakarowej rywalizacji Konrad Dąbrowski dziś był 33 i awansował na 31 miejsce w klasyfikacji generalnej. Wśród nowicjuszy jest siódmy.