Dakar 2021 - Mr. Dakar śrubuje rekord. Przygoński wyrównał życiowy wynik

Dakar 2021 - Mr. Dakar śrubuje rekord. Przygoński wyrównał życiowy wynik

Podaj dalej

Stephane Peterhansel pilotowany przez Edouardo Boulangera czternasty raz w swojej karierze, ósmy za kierownicą samochodu wygrał Rajd Dakar.

Mądra jazda Francuza, który w tym roku wygrał tylko jeden etap pozwoliła na mecie cieszyć się blisko 15 minutami przewagi nad drugimi Nasserem Al-Attiyah i Matthieu Baumelem. Załoga Toyoty w trakcie całego rajdu uszkodziła blisko 20 opon, co wpłynęło na wynik. Najniższy stopień podium wywalczyła druga załoga Mini Buggy: Carlos Sainz i Lucas Cruz.

Na czwarty miejscu sklasyfikowano Kubę Przygońskiego, którego pilotował Timo Gottschalk. Kierowca ORLEN Team wyrównał swój życiowy wynik z 2019 roku. Polak okazał się lepszy od m.in. Naniego Romy, który zadebiutował za kierownicą Huntera stworzonego przez Prodrive.

W czołowej dziesiątce znalazł się również drugi duet ORLEN Team. Martin Prokop i Viktor Chytka zakończyli rywalizację na dziewiątej pozycji. Dla czeskiego pilota to najlepszy wynik w karierze. Do tej pory mógł pochwalić się dwunastym miejscem wywalczonym w zeszłym roku.

Na ostatnim etapie Carlos Sainz był lepszy od Nassera Al-Attiyah i Stephane’a Peterhansela.

Dakar 2021 – Etap 12

Dakar 2021 – Klasyfikacja Generalna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News