Dakar 2021 - Goczał na etapowym podium, Domżała wiceliderem

Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk szybko odnaleźli się w realiach Rajdu Dakar i już na trzecim etapie wywalczyli miejsce na podium.

Dakar 2021 – Goczał na etapowym podium, Domżała wiceliderem

Załoga Energylandia Rally Team zaprezentowała się dziś z fantastycznej strony. Nie dość, że stanęła na etapowym podium, to do zwycięzcy straciła jedynie 24 sekundy! Polski duet był najlepszy w klasie nowicjuszy.

403-kilometrowy oes na pętli na południe od Wadi Ad-Dawasir najszybciej pokonali Francisco Lopez Contardo i Juan Pablo Latrach Vinagre. 23 sekundy do Chilijczyków stracili Austin Jones i Gustavo Gugelmin. Sekundę słabsi od Amerykanów byli Polacy.

To był dobry dzień także dla Arona Domżały i Macieja Martona, którzy ze stratą blisko pięciu i pół minuty znaleźli się na szóstej pozycji. Marek Goczał i Rafał Marton stracili ponad trzynaście minut i zostali sklasyfikowani w drugiej dziesiątce.

W klasyfikacji generalnej Lopez Contardo ma sześć minut i osiem sekund przewagi nad Aronem Domżałą. Siedem minut i trzynaście sekund traci Jones. Michał Goczał awansował na dziewiąte miejsce i prowadzi w klasyfikacji nowicjuszy. Do lidera klasy T4 traci 37 minut i 31 sekund. Marek Goczał ze stratą blisko godziny i czterdziestu minut jest w drugiej dziesiątce.