Dakar 2021 - Etap ostatniej szansy?

Dakar 2021 - Etap ostatniej szansy?

Podaj dalej

Jedenasty, przedostatni etap Rajdu Dakar z pewnością może być dla wielu ostatnią szansą na poprawienie swojego rezultatu. Tym, którzy planują atak organizatorzy nieco ułatwili zadanie.

Zawodnicy przemierzą trasę z Al-Uli do Janbu. O ile długość dojazdówek wynosząca 134 kilometry nie robi żadnego wrażenia, o tyle 464 kilometry odcinka specjalnego są wyzwaniem dla każdego. Co więcej pierwotnie odcinek miał mierzyć 511 kilometrów.

Kuba Przygoński Timo Gottschalk Toyota Hilux Orlen Team Dakar 2021

To najdłuższy odcinek specjalny rajdu. Będzie sceną decydującej walki między zawodnikami. Po kilku dniach powrócą wydmy, by wskazać najlepszych. Będą rozciągać się na prawie 100 kilometrów i różnice czasowe mogą być ogromne – zapowiadał etap organizator.

Pierwsza część etapu będzie mieszaniną piaskowych i szutrowych fragmentów, które będą przeplatane przez kamienie i dno wyschniętego jeziora. W drugiej części zawodnicy zmierzą się głównie z piaskiem, w tym z wydmami. 46% nawierzchni stanowi szuter, 35% to piasek, a 12% to wydmy. Cztery procent będą stanowiły kamienie, a trzy dno wyschniętego jeziora.

Start pierwszego motocyklisty zaplanowana na 5:35. Pozostali rozpoczną walkę o 7:25.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News