Dakar 2021 - dwie polskie załogi na podium w T4

Dakar 2021 - dwie polskie załogi na podium w T4

Podaj dalej

Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk dzięki trzeciemu miejscu na siódmym etapie Rajdu Dakar, awansowali na wirtualne podium klasy T4. Przed nimi znajdują się jedynie Aron Domżała i Maciej Marton oraz Austin Jones i Gustavo Gugelmin

Zawodnicy mieli dziś do pokonania etap z Ha’il do Sakaty, gdzie nie będą mogli skorzystać z pomocy serwisów. Cała trasa mierzyła 737 kilometrów z czego 453 stanowił odcinek specjalny.

Etap najszybciej pokonał Saleh Alsaif, który o dwie minuty i sekundę pokonał Reinaldo Varelę. Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk stracili do najlepszych dwie minuty i 35 sekund. Tuż za etapowym podium sklasyfikowano Arona Domżała i Macieja Martona (+5:18). Marek Goczał i Rafał Marton dziś wywalczyli siódme miejsce i stracili blisko 17 minut.

W klasyfikacji generalnej Domżała ma 34 minuty i siedem sekund przewagi nad Goczałem, który przewodzi w stawce nowicjuszy. Polaków rozdziela Austin Jones, który traci do lidera dziewięć i pół minuty. Marek Goczał traci do lidera ponad trzy godziny.

Dakar 2021 – Etap 7

Dakar 2021 – Klasyfikacja Generalna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News