Dakar 2021 - Dobry start motocyklistów ORLEN Team

Maciej Giemza i Adam Tomiczek bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację z trasami Rajdu Dakar i uzyskali czasy w górnej części tabeli motocyklistów.

Dakar 2021 – Dobry start motocyklistów ORLEN Team

Podobnie jak stawka zawodników na quadach, również motocykliści ruszali do zmagań z 11-kilometrową próbą w kolejności odwrotnej do listy zgłoszeń. Trasę pokonało 101 motocyklistów.

Maciej Giemza rozpoczął rywalizację od dwunastego rezultatu. Do najlepszego Polak stracił 26 sekund. Adam Tomiczek został sklasyfikowany na 23. pozycji. Motocyklista ORLEN Team do lidera stracił 40 sekund.

Najszybszy dziś okazał się Ricky Brabec, który o sześć sekund pokonał Joana Barredę Borta. Za zawodnikami Hondy znalazł się najszybszy użytkownik KTM-a: Daniel Sanders. Australijczyk był wolniejszy o trzynaście sekund od Amerykanina. Drugą trójkę otworzył Ross Branch, który okazał się szybszy od Sebastiana Buhlera i Andrew Shorta.

W stawce motocyklistów mamy jeszcze dwóch innych Polaków. Konrad Dąbrowski rozpoczął ściganie od czterdziestego czasu i straty minuty i piętnastu sekund. Jacek Bartoszek znalazł się na siedemdziesiątej pozycji ze stratą blisko trzech minut. Motocykliści zajmują jednocześnie ósme i 21 miejsce w klasyfikacji nowicjuszy.

W klasyfikacji Original by Motul pierwszym liderem został Rumun: Emanuel Gyenes, który ma szesnaście sekund przewagi nad Litwinem Arunasem Gelazninkasem. Trzeci jest Czech David Pabiska.