Dakar 2021 - Dobry start drugiego tygodnia w wykonaniu Polaków

Dakar 2021 - Dobry start drugiego tygodnia w wykonaniu Polaków

Podaj dalej

Po dniu przerwy zawodnicy powrócili do rywalizacji na trasach Rajdu Dakar, a biało-czerwoni ponownie dali nam powody do zadowolenia.

Pozycję lidera w klasie T4 utrzymują Aron Domżała i Maciej Martin, którzy po korektach czasów znaleźli się na piątym miejscu. Na etapie lepsi byli Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, którzy zajmują czwarte miejsce w stawce T4. Liderzy wśród nowicjuszy tracą do podium blisko dziewięć minut. Marek Goczał i Rafał Marton ukończyli dzień na dziewiątym miejscu, co daje im jedenaste miejsce po siedmiu etapach. Wśród nowicjuszy znajdują się na czwartej pozycji, niecałe dwie minuty za podium.


Jakub Przygoński i Timo Gottschalk wywalczyli dziś piąte miejsce i utrzymują się na czwartym miejscu w samochodowej stawce. Do podium załodze ORLEN Team brakuje ponad 40 minut. Kamil Wiśniewski w stawce quadów dziś był siódmy i takie samo miejsce zajmuje po etapie.

Wśród motocyklistów Maciej Giemza był dziś 22. Konrad Dąbrowski znalazł się na czterdziestej pozycji, a Jacek Bartoszek na 75. W klasyfikacji generalnej pierwsza dwójka z etapu zajmuje odpowiednio 20 i 39 miejsce. Dąbrowski dodatkowo jest siódmy wśród nowicjuszy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News