Dakar 2021 - de Soultrait trafił do szpitala, etap dla Florimo

Dakar 2021 - de Soultrait trafił do szpitala, etap dla Florimo

Podaj dalej

Xavier de Soultrait, który zajmował czwarte miejsce wśród motocyklistów Rajdu Dakar, miał paskudnie wyglądający wypadek na ósmym etapie rywalizacji.

Francuz po siedmiu etapach tracił do lidera dwie minuty i 34 sekundy. Na trasie z Sakaki do Neom do międzyczasu na 266 kilometrze znajdował się na siódmym miejscu. Zespół medyczny szybko udzielił pomocy Francuzowi i zawodnik został przetransportowany do szpitala w Tabuku. Motocyklista nie stracił przytomności.

Dziś zawodnicy mieli do pokonania trasę z Sakaki do Neom. Druga część maratońskiego etapu mierzyła 375 kilometrów odcinka specjalnego i 334 kilometry dojazdówki.

Najlepszy był Jose Ignacio Cornejo Florimo, który o minutę i pięć sekund pokonał Toby’ego Price’a. Dwie minuty i 50 sekund stracił trzeci Ricky Brabec, który dziś otwierał rywalizację.

Chilijczyk utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej i nad drugim Tobym Price’em ma minutę i sześć sekund przewagi. Trzeci jest Sam Sunderland. Brytyjczyk traci do najlepszego blisko sześć minut.

Maciej Giemza stracił dziś do najlepszego szesnaście minut i trzy sekundy, co dało szesnaste miejsce na etapie. W klasyfikacji generalnej motocyklista ORLEN Team znajduje się na siedemnastej pozycji. Do lidera traci blisko godzinę i 50 minut.

Dakar 2021 – Etap 8

Dakar 2021 – Klasyfikacja Generalna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News