Dakar 2021 - Benavides wygrywa i zostaje liderem. Giemza blisko top 10

Dakar 2021 - Benavides wygrywa i zostaje liderem. Giemza blisko top 10

Podaj dalej

Kevin Benavides, który wymieniał dziś ciosy z Jose Ignacio Cornejo Florimo, okazał się najszybszy na piątym etapie Rajdu Dakar i został nowym liderem.

Zawodnicy mieli dziś do pokonania 662 kilometry z czego 456 stanowiły odcinek specjalny. Cała stawka przeniosła się z Rijadu do Al Kajsumy.

Argentyńczyk przez cały etap walczył z Jose Ignacio Cornejo Florimo i na mecie okazał się o minutę lepszy od Chilijczyka. Trzeci rezultat uzyskał Toby Price (+1:20), a czwarty Lorenzo Santolino (+2:29). Piąty był Sam Sunderland (+4:17). Dotychczasowy lider Xavier de Soultrait stracił blisko osiem minut i znalazł się na szóstej pozycji.

Etap ponownie nie był najbardziej udany dla otwierających rywalizację. Pierwszy na trasie Joan Barreda Bort stracił ponad 19 minut. Daniel Sanders na mecie pojawił się z czasem o szesnaście minut gorszym od triumfatora.

W klasyfikacji generalnej Benavides ma ponad dwie i pół minuty przewagi nad de Soultraitem. Trzeci jest Florimo (+3:42).

Udany początek, słabszy koniec etapu dla ORLEN Team

Kolejny udany etap zaliczyli motocykliści ORLEN Team. Maciej Giemza aż do ostatniego międzyczasu znajdował się w czołowej dziesiątce, ale stracił nieco czasu pod koniec i ostatecznie został sklasyfikowany na czternastej pozycji. Do zwycięzcy stracił blisko szesnaście minut. Pozwoliło mu to jednak awansować na osiemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dziewiąty na drugim międzyczasie Adam Tomiczek podobnie jak zespołowy kolega stracił czas przed samą metą. Do najlepszego stracił blisko 50 minut. Polak jest na 25 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Dakar 2021 – Etap 5

Dakar 2021 – Klasyfikacja Generalna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News