Dacia Duster Elf Cup – puchar, którego potrzebowały polskie rajdy terenowe

Dacia Duster Elf Cup – puchar, którego potrzebowały polskie rajdy terenowe

27 interakcji
IMG_2670

Podaj dalej

Już w nadchodzący weekend rozpocznie się trzeci sezon pucharu Dacii Duster. Imprezy okazały się wielkim sukcesem w ubiegłych latach i wszystko wskazuje na to, że i tym razem będzie podobnie.

Puchar Dacii Duster zadebiutował na polskiej scenie motorsportowej w 2017 roku. Projekt stworzony przez Renault Polska, Overlimit oraz Hołowczyc Racing uznany został za spory sukces i wzmocnienie wizerunku marki Dacia. Nic więc dziwnego, że w tym roku zdecydowano się na uruchomienie już trzeciego sezonu cyklu.

Krzysztof Hołowczyc: Za nami dwa pełne sezony Dacia Duster Elf Cup, a więc przejechanych kilkanaście rajdów w Polsce, a także kilka niezwykle wymagających rund Pucharu Świata w Rajdach Cross Country, w których uczestniczyły nasze auta. Trudne warunki na poligonowych trasach, woda, kurz, wysoka temperatura. Czas na kolejny rok pełen emocji.

Dacia Duster Elf Cup to zawody będące częścią Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Dzięki temu zawodnicy nie tylko walczą ze sobą w ramach pucharu, ale również mogą porównywać się z załogami w innych samochodach, nierzadko rozstrzygając rywalizację na swoją korzyść.

PUCHAR

Z założenia puchar składa się z cyklu minimum sześciu rajdów w sezonie. Każda z eliminacji to ponad 200 kilometrów ostrego ścigania, długie i szybkie oesy, profesjonalnie przygotowana i zabezpieczona trasa. Prawdziwe rajdy baja dostępne są dla każdego – próby przygotowane są tak, by nawet początkujący pilot z łatwością odnalazł się na trasie.

RAJDY

W tym roku rywalizacja rozpocznie się na Kłodzkim Rajdzie Samochodów Terenowych. Następnie zawodnicy zmierzą się z 39. Rajdem Polskie Safari, Columna Medica Baja Poland, Baja Szczecinek, Baja Europe oraz Raid of Champions.

WSPARCIE

W ramach zgłoszenia do pucharu każdy zawodnik otrzymuje pomoc techniczną i potrzebne części, wsparcie mentora – Krzysztofa Hołowczyca, bezpłatne miejsce z namiotem i cateringiem w parku serwisowym a także pakiet zdjęć i filmów. Nawet nie posiadając dużej wiedzy motorsportowej z powodzeniem można próbować więc swoich sił w rajdach. Główną nagrodą w tym roku będzie wyjazd na Rajd Dakar.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News