Dacia Duster Elf Cup: Perzanowski przewodzi stawce po pierwszym dniu w Kłodzku

Za nami pierwszy dzień nowego sezonu Dacia Duster Elf Cup. Jak na razie liderami Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy w pucharze są Piotr Perzanowski i Rafał Pinkowski.

Dacia Duster Elf Cup: Perzanowski przewodzi stawce po pierwszym dniu w Kłodzku
Podaj dalej

W tym roku wyjątkowo puchar Dacii Duster rusza od drugiej rundy Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Nowe pucharowe Dustery debiutują więc w organizowanym przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej Geotermia Lądek-Zdrój Rajdzie Terenowym.

Na OS1 Czarna Góra najlepiej zaprezentowała się załoga, którą możemy uznawać za faworytów tego sezonu, a więc Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow. Zaledwie 3 sekundy stracili tam do nich Piotr Perzanowski i Rafał Pinkowski, zaś odcinkowe podium skompletowali Pascal Brodnicki i Daniel Siatkowski.

Popularny kucharz niestety stracił więcej czasu na drugim przejeździe Czarnej Góry. Stracił też Rzeżuchowski, co bez skrupułów wykorzystał Perzanowski. To właśnie on rozstrzygnął na swoją korzyść OS2, przywożąc za swoimi plecami załogi Grabowski/Binięda oraz Cebula/Górecki.

Perzanowski jest pierwszym liderem nowego sezonu pucharu Dacii. Po pierwszym dniu imprezy w okolicach Kłodzka ma on przewagę w wysokości 13 sekund nad drugim Rzeżuchowskim. Podium ze stratą 22 sekund uzupełnia Grabowski.

Przeczytaj również