Dacia Duster Elf Cup: Grabowski i Binięda triumfują w Żaganiu. Dzień pod absolutną kontrolą

Maciej Grabowski i Adam Binięda wygrali Rajd Baja Europe w pucharze Dacii Duster. Do mety tej wymagającej imprezy rozgrywanej w Żaganiu dojechały tylko trzy załogi.

Dacia Duster Elf Cup: Grabowski i Binięda triumfują w Żaganiu. Dzień pod absolutną kontrolą
Podaj dalej

Pierwszy przejazd przez próbę 34. Brygada Kawalerii Pancernej powędrował do Magdaleny Zając i Kazimierza Ruszela. Oni niestety zaprzepaścili swoje szanse na zwycięstwo w rajdzie już na pierwszym odcinku – wczoraj o poranku stracili na mecie do zwycięzców ponad 20 minut.

Tak czy inaczej, warto odnotować, że było to drugie odcinkowe zwycięstwo tego duetu. Załoga Zając/Ruszel pokonała o 1:33 Pascala Brodnickiego i Ernesta Góreckiego i o 6:24 Macieja Grabowskiego i Adama Biniędę, którzy po wypracowanej wczoraj przewadze dziś mogli jechać spokojnym tempem.

Sporo stracili Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski. Ich niestety finalnie nie zobaczyliśmy na mecie Rajdu Baja Europe, gdyż musieli się oni wycofać na ostatniej próbie rajdu – OS4 34. Brygada Kawalerii Pancernej 2.

Tam znów najlepszymi byli Zając i Ruszel, wygrywając tym samym trzecią z czterech rozegranych w ten weekend prób. Sporo stracili Grabowski i Binięda, jednak to oni w ostatecznym rozrachunku sięgnęli w Żaganiu po zwycięstwo. Drugie miejsce zdołała obronić załoga Brodnicki/Górecki.

Przeczytaj również