Dacia Duster Elf Cup gotowa na Szczecin. Hołowczyc zdradza szczegóły

Dacia Duster Elf Cup gotowa na Szczecin. Hołowczyc zdradza szczegóły

7 interakcji
10

Podaj dalej

W najbliższy weekend Szczecin będzie gospodarzem najważniejszej w Polsce imprezy motorsportowej. Będzie to jedenasta edycja Baja Poland, po raz szósty rozgrywana w randze Pucharu Świata.

Lista zgłoszeń Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych obejmuje 44 załogi, z czego 16 powalczy w Pucharze Świata. Do Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych wpisano 26 załóg – aż 10 z nich to zawodnicy Dacia Duster Elf Cup 2019. Na listach uczestników są reprezentanci 15 krajów świata.

Zawodnicy Dacia Duster Elf Cup 2019 tym razem wystartują z numerami zaczynającymi się od 718. Pierwsi na liście są najwyżej sklasyfikowani w ubiegłym sezonie: Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek. Dla Konrada Sznajdera, który wywalczył drugą lokatę w DDEC 2018, będzie to pierwszy start w tym sezonie. Dalej na liście umieszczono załogi według obecnej klasyfikacji pucharu.

Krzysztof Hołowczyc: – To najważniejsze wydarzenie w kalendarzu cross-country w Polsce, runda Pucharu Świata, a jednocześnie kolejna odsłona Dacia Duster Elf Cup 2019. Na starcie zobaczymy rekordową obsadę 10 rajdowych Dacii Duster. Będzie to dla naszych załóg poważne wyzwanie ze względu na długość odcinków specjalnych i wymagającą trasę, zwłaszcza na poligonie w Drawsku Pomorskim. Trasa rajdu w DDEC liczy ponad 325 km odcinków specjalnych i dla niektórych kierowców będzie to najdłuższy rajd, w jakim brali udział. Na takim dystansie liczy się nie tylko szybkość: bywa, że większe znaczenie ma taktyka. Trzeba umieć znaleźć kompromis pomiędzy szybką jazdą a możliwościami technicznymi auta. Nie zapominajmy, że rajdowy Duster to samochód niemalże seryjny. Ja tym razem będę trzymał kciuki za uczestników DDEC zza kierownicy swojej rajdówki, gdyż jak co roku startuję w tym rajdzie, który należy do moich ulubionych. Mam nadzieję na szóste zwycięstwo.

Dla uczestników Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych organizatorzy przygotowali pięć odcinków specjalnych o łącznej długości 325 km. W piątek rywalizację otworzy 7-kilometrowa próba w Szczecinie. Sobota to dzień ścigania na poligonie w Drawsku Pomorskim, gdzie zawodnicy dwukrotnie pokonają 145-kilometrowy oes. Na niedzielę zaplanowano dwa odcinki specjalne. Pierwszy z nich to Krzekowo (18,39 km) oraz zlokalizowany w Gminie Dobra oes Lubieszyn (10,5 km). Całkowity dystans rajdu to 438 kilometrów.

Lista zgłoszeń Dacia Duster Elf Cup 2019/ ORLEN Baja Poland:
718. Konrad Sznajder/Tomasz Mroczek
719. Tadeusz Rzeżuchowski/Wojciech Jermakow
720. Michał Cebula/Filip Chilarzewski
721. Pascal Brodnicki/Ernest Górecki
722. Magdalena Zając/Michał Ogórek
723. Maciej Grabowski/Adam Binięda
724. Wojciech Musiał/ Daniel Siatkowski
725. Grzegorz Brzeziński/ Mieczysław Sobkiewicz
726. Ewa Soroczyńska/ Roman Kiciński
727. Piotr Perzanowski/Rafał Pinkowski

Punktacja po II rundzie Dacia Duster Elf Cup 2019:

Rzeżuchowski 30
Cebula 30
Brodnicki 30
Zając 20
Grabowski 12
Musiał 6
Brzeziński 4

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News