Dacia Duster Elf Cup: Decydujące starcie na Węgrzech. Kto wywalczy wyjazd na Dakar?

Już w najbliższy weekend odbędzie się Raid of the Champions – finałowa runda Dacia Duster Elf Cup 2019. W walce o mistrzostwo mamy dwie załogi. Kto ma większe szanse na ostateczny triumf i wyjazd na Dakar?

Dacia Duster Elf Cup: Decydujące starcie na Węgrzech. Kto wywalczy wyjazd na Dakar?
Podaj dalej

Na czele punktacji Dacia Duster Elf Cup 2019 mamy załogę Pascal Brodnicki i Ernest Górecki. Oni na przestrzeni całego sezonu zgromadzili już 71 punktów. Na 67 oczkach zatrzymał się zaś dorobek Macieja Grabowskiego i Adama Biniędy. To właśnie między nimi rozstrzygną się losy mistrzostwa.

Punktacja po V rundzie Dacia Duster Elf Cup 2019:

1. Brodnicki 71
2. Grabowski 67
3. Rzeżuchowski 48
4. Cebula 41
5. Zając 34
6. Musiał 33
8. Perzanowski 12
9. Soroczyńska 10
10. Sznajder 1

Pascal Brodnicki:To będzie rajd zupełnie inny od reszty w tym sezonie. Oglądałem filmiki z poprzednich edycji i wygląda na to, że trasy są szybkie oraz mniej zniszczone niż u nas. Wiem też, że trzeba bardzo uważać na zdradliwe miejsca. Ostatnio podobno sporo padało, więc warunki mogą być off-roadowe. Pojedziemy na luzie, bez zbędnej spiny, bo to, co się stało w Żaganiu, nauczyło mnie innego podejścia. Mamy super konkurencję, wszyscy zebrali już sporo doświadczenia i podobnie jadą, więc stawka jest wyrównana. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w klasie T2, która na Węgrzech jest najliczniejsza.

Maciej Grabowski:Wraz z moim pilotem jesteśmy przygotowani na 100%. Stawka jest wysoka, a różnice punktowe w pucharze Dacii bardzo małe. Musimy jechać swoje, aby uniknąć przygód związanych z awariami auta czy wypadnięciem poza drogę. Cieszymy się, bo na Węgrzech startujemy w grupie T2. Mamy już potwierdzenie, że w kategorii S2 Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych zajmujemy trzecie miejsce, więc postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę żeby także stanąć na podium w kategorii T2 podczas tego rajdu. Wierzymy w  zwycięstwo i dlatego mamy bardzo ambitne plany.

Przypominamy, nagrodą główną dla zwycięskiej załogi Dacia Duster Elf Cup jest wyjazd na Rajd Dakar w roli kibica.

Przeczytaj również