Dacia Duster Cup kończy sezon na poligonie czołgowym

Poligon czołgowy Czarne w woj. pomorskim będzie główną areną zmagań ostatniej, piątej rundy Dacia Duster Elf Cup 2018 – markowego pucharu rozgrywanego przy Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych.

Dacia Duster Cup kończy sezon na poligonie czołgowym
Podaj dalej

Baza i park serwisowy Baja Szczecinek zostały zlokalizowane w pomorskim Szczecinku. Ostatnie tegoroczne zmagania rozpoczną się już w piątek, 28 września. Super odcinek zlokalizowany na dawnym poligonie wojskowym na północny zachód od Szczecinka. Próba mierzy 4,13 kilometra i będzie rozgrzewką przed głównym etapem rywalizacji.

https://www.facebook.com/daciadustercup/videos/272924896889626/

Ten na zawodników czeka w sobotę, 29 września. Do pokonania będzie 65,30-kilometrowy odcinek specjalny po poligonie Czarne. Załogi trzykrotnie będą musiały zmierzyć się z trudami terenowej trasy, co w sumie zapewni rywalizację na 200,03 kilometrach oesowych.

Na każdym odcinku zaplanowano dwie strefy kibica. Piątkowy odcinek ma ją tuż przy starcie oraz w drugiej części próby. Największy oes ma dwie atrakcyjne strefy. Jedną przy słynnej „hopie Kufla” oraz przy tzw. „kaloryferze”.

Przeczytaj również