Czy wiedzieliście, że w grze Colin McRae Rally mogli porwać was kosmici?

Czy wiedzieliście, że w grze Colin McRae Rally mogli porwać was kosmici?

Czy wiedzieliście, że w grze Colin McRae Rally mogli porwać was kosmici?

Podaj dalej

Czy nie wydaje wam się, że twórcy gier z lat 90′ mieli nieco więcej fantazji niż obecni? Jednym z przykładów może być sekret zawarty w legenarnym Colin McRae Rally z 1998 r.

Tytuły komputerowe sygnowane nazwiskiem rajdowego mistrza świata z 1995 r. to zdecydowanie najbardziej kasowa seria rajdowa w historii (dziś jej kontynuatorem są kolejne odsłony Dirt Rally). Swoją popularność zdobyły na wyważeniu między frajdą z grania, a poziomem trudności.

Dzięki temu, że nie były to wymagające symulacje, szybko odnajdywał się w nich każdy – nawet ktoś, kto nie miał do czynienia zbyt często z popularnymi „samochodówkami”. W takich pozycjach można było pozwolić sobie na pewne oderwanie od rzeczywistości pod względem modelu fizyki jazdy, ale jak się okazuje nie tylko.

Mało kto wie, że w grze, która spopularyzowała rajdy był zakręcony sekret, który polegał na… porwaniu przez kosmitów. Pierwszy Colin McRae Rally to bodaj jedyna gra rajdowa w dziejach, w której możliwe są aż tak paranormalne zjawiska. Mała popoularność tego sekretu po części wynika z faktu, że dość trudno było go odnaleźć. W tamtych czasach twórcy także nie ujawniali wszystkich ciekawostek, pozostawiając graczom niespodzianki.

Według obecnej wiedzy, porwanie przez UFO było możliwe w trzech lokalizacjach (niewykluczone, że we wszystkich). Były to Australia (OS2), Korsyka (Super OS) i Nowa Zelandia (OS4). Podstawą do tego było użycie cheat’u NIGHTRIDER (wpisanie takiej nazwy gracza sprawiało, że każdy oes był rozgrywany po zmroku).

Wówczas należało znaleźć jedną z bocznych dróg, którą można było dotrzeć do miejsca, w którym auto nagle gasło. Po kilku sekundach obcy porywali rajdówkę (otrzymywaliśmy także kolejny kod do cheatów) i wyrzucali ją na trasę z dodatkiem 9 minut do czasu odcinka. Jak można zauważyć na filmach, samochód zachowywał się potem jakby był zrobiony z galarety.

Z racji tego, że być może każdy rajd posiadał tego typu sekret, może dla niektórych będzie to motywacja do odkurzenia tego historycznego tytułu. Jeśli się uda, podeślijcie wideo!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News