Czy Robin Rogalski ma szanse na znalezienie dużego sponsora na sezon 2020?

Czy Robin Rogalski ma szanse na znalezienie dużego sponsora na sezon 2020?

91 interakcji

Podaj dalej

Najmłodszy w historii triumfator cyklu Audi Sport R8 LMS Cup Robin Rogalski po wzięciu udziału w testach DTM wspólnie z Robertem Kubicą wciąż czeka z ogłoszeniem decyzji o planach na sezon 2020. Jak wyglądają jego opcje i jakie są szanse na znalezienie dużego sponsora?

Młodziutki szczecinianin w sezonie 2019 został najmłodszym triumfatorem cyklu Audi Sport R8 LMS Cup, co otworzyło mu drzwi do testów w jednym z najbardziej prestiżowych cykli w samochodach z dachem – niemieckim DTM-ie. 

Na torze Jerez pojawił się wspólnie z Robertem Kubicą. Krakowianin testował samochód BMW M4 DTM, natomiast Rogalski korzystał z samochodu Audi RS5 DTM. Zawodnik ze Szczecina wykorzystał w 100% swoją nagrodę za zwycięstwo w monomarkowym pucharze, prezentując świetne tempo i mimo zerowego doświadczenia za kierownicą tego auta, kręcąc czasy na poziomie młodych kierowców akademii Audi. 

O potencjale Rogalskiego świadczą również ludzie prowadzący jego karierę. Po zakończeniu sezonu jego menedżerem został Rudiger Seyffarth, który w przeszłości wprowadził paru niemieckich kierowców do Formuły 1. 

Zwycięstwo w Audi Sport R8 LMS Cup i testy w DTM-ie wzbudziły duże zainteresowanie mediów nie tylko z branży motorsportowej. Rogalski wystąpił m. in. w programie Onet Rano. 

Utalentowany i dobrze rokujący kierowca wyścigowy pojawiał się także w Dzień Dobry TVN, czy w radiowej Trójce. 

View this post on Instagram

Amazing experience on a TV Talk Show ! #dziendobrytvn

A post shared by Robin Rogalski (@robin.rogalski) on

Nie mogło również zabraknąć pamiątkowej fotki z testów z Robertem Kubicą. 

W NewOnce radio o swojej karierze opowiadał u boku utytułowanego Kuby Przygońskiego z zespołu ORLEN Team. 

Czy Robin Rogalski ma więc szanse na znalezienie dużego sponsora na sezon 2020? Wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie wsparciem młodego i utalentowanego kierowcy mogą wykazywać najwięksi gracze na rynku. 

Wszak bardzo ważnym w dzisiejszym świecie aspektem poza samymi umiejętnościami są media społecznościowe i zainteresowanie kibiców. Rogalski może więc być postrzegany jako kierowca kompletny. Potrafi nie tylko bardzo szybko jeździć, ale i zaprezentować swój wizerunek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News