Czy Robin Rogalski ma szanse na znalezienie dużego sponsora na sezon 2020?

Czy Robin Rogalski ma szanse na znalezienie dużego sponsora na sezon 2020?

Czy Robin Rogalski ma szanse na znalezienie dużego sponsora na sezon 2020?

Podaj dalej

Najmłodszy w historii triumfator cyklu Audi Sport R8 LMS Cup Robin Rogalski po wzięciu udziału w testach DTM wspólnie z Robertem Kubicą wciąż czeka z ogłoszeniem decyzji o planach na sezon 2020. Jak wyglądają jego opcje i jakie są szanse na znalezienie dużego sponsora?

Młodziutki szczecinianin w sezonie 2019 został najmłodszym triumfatorem cyklu Audi Sport R8 LMS Cup, co otworzyło mu drzwi do testów w jednym z najbardziej prestiżowych cykli w samochodach z dachem – niemieckim DTM-ie. 

Na torze Jerez pojawił się wspólnie z Robertem Kubicą. Krakowianin testował samochód BMW M4 DTM, natomiast Rogalski korzystał z samochodu Audi RS5 DTM. Zawodnik ze Szczecina wykorzystał w 100% swoją nagrodę za zwycięstwo w monomarkowym pucharze, prezentując świetne tempo i mimo zerowego doświadczenia za kierownicą tego auta, kręcąc czasy na poziomie młodych kierowców akademii Audi. 

O potencjale Rogalskiego świadczą również ludzie prowadzący jego karierę. Po zakończeniu sezonu jego menedżerem został Rudiger Seyffarth, który w przeszłości wprowadził paru niemieckich kierowców do Formuły 1. 

Zwycięstwo w Audi Sport R8 LMS Cup i testy w DTM-ie wzbudziły duże zainteresowanie mediów nie tylko z branży motorsportowej. Rogalski wystąpił m. in. w programie Onet Rano. 

Utalentowany i dobrze rokujący kierowca wyścigowy pojawiał się także w Dzień Dobry TVN, czy w radiowej Trójce. 

View this post on Instagram

Amazing experience on a TV Talk Show ! #dziendobrytvn

A post shared by Robin Rogalski (@robin.rogalski) on

Nie mogło również zabraknąć pamiątkowej fotki z testów z Robertem Kubicą. 

W NewOnce radio o swojej karierze opowiadał u boku utytułowanego Kuby Przygońskiego z zespołu ORLEN Team. 

Czy Robin Rogalski ma więc szanse na znalezienie dużego sponsora na sezon 2020? Wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie wsparciem młodego i utalentowanego kierowcy mogą wykazywać najwięksi gracze na rynku. 

Wszak bardzo ważnym w dzisiejszym świecie aspektem poza samymi umiejętnościami są media społecznościowe i zainteresowanie kibiców. Rogalski może więc być postrzegany jako kierowca kompletny. Potrafi nie tylko bardzo szybko jeździć, ale i zaprezentować swój wizerunek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News