Czy Hamilton przejdzie do Ferrari? Villeneuve nie ma wątpliwości

Czy Hamilton przejdzie do Ferrari? Villeneuve nie ma wątpliwości

22 interakcje

Podaj dalej

Jacques Villeneuve uważa, że Lewis Hamilton zasili stajnię Ferrari w 2021 roku. Kanadyjczyk jest zdania, że zakończenie kariery we włoskiej ekipie jest wielkim marzeniem 6-krotnego mistrza świata.

Plotki o transferze Hamiltona do Ferrari rozgorzały po ostatniej wypowiedzi Toto Wolffa. Szef Srebrnych Strzał przyznał po Grand Prix USA, że liczy się z utratą swojego najlepszego kierowcy po sezonie 2020. Wtedy właśnie wygasa kontrakt Brytyjczyka z Mercedesem i zdaniem Villeneuve’a – kierowca nie będzie chciał go przedłużyć.

Były mistrz świata jest zdania, że Hamilton będzie chciał pobić wszystkie rekordy Michaela Schumachera i zakończyć karierę zdobywając mistrzostwo z Ferrari.

Jacques Villeneuve dla Sky Italia: Lewis goni wszystkie rekordy i ma szansę na pobicie większości z nich. Przejście do Ferrari stanowiłoby zwieńczenie tego wszystkiego i jestem niemal pewien, że on o tym myśli, że to jego wielkie marzenie.  Jest na świetnej drodze do wyrównania rekordu Michaela, jednak nie chcę porównywać tych dwóch kierowców. Uważam, że większość takich porównań jest bez sensu. Schumacher i Hamilton wygrali większość tytułów, gdyż posiadali najlepsze bolidy. Wsadzając go do bolidu ze środka stawki nagle przestałby wygrywać. Niemniej wybór odpowiedniego zespołu to część sukcesu wybitnych kierowców. Fangio, Senna, Prost- oni zawsze zasiadali w najlepszych bolidach w swoich czasach.

Robert Kubica: Pojawiły się nowe propozycje. Chciałbym nadal jeździć dla topowego zespołu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News