Craig Breen w Fabii R5 m.in. na trasach rund WRC i ERC

W ubiegłym roku fabryczny kierowca Citroena w WRC, Craig Breen poinformował, że zaliczy Rajdowe Mistrzostwa Włoch 2019 za kierownicą Skody Fabii R5.

Craig Breen w Fabii R5 m.in. na trasach rund WRC i ERC
Podaj dalej

Samochód podstawi Metior Sport, który obsługiwał w ubiegłym roku także innego wygnańca z Wersalu, Krisa Meeke’a (w Rallye du Condroz). Na dostawcę opon wybrano Michelin. Sezon CIR rozpocznie w tym roku Rally del Ciocco e Valle del Serchio (21-23 marca).

Craig Breen: WRC to miejsce, gdzie nadal chciałbym być, ale w międzyczasie zamierzam cieszyć się włoskim drogami i przezwyciężyć pewne wyzwanie, z którymi muszę sobie poradzić. Tak długo jak te wyzwania będą istniały, będę stawiał im czoło!

Włoski kalendarz obfituje w kilka interesujących rajdów, m.in. były klasyk WRC – Rajd Sanremo czy Rally Internazionale di Sicilia, uważający się za kontynuatora tradycji słynnego wyścigu Targa Florio. Breen pojawi się także na Rajdzie Sardynii, stanowiącego rundę WRC oraz Rally di Roma Capitale – asfaltowej rundzie mistrzostw Europy.

W tym miesiącu Irlandczyk przypomniał się kibicom w swojej ojczyźnie. 29-latek wygrał Fordem Fiestą R5 Galway International Rally oraz testował to samo auto w rallycorssowej specyfikacji Supercar. Breen przyznał, że rallycross wydaje mu się interesującą opcją, ale nie będzie ona jego priorytetem.

Przeczytaj również