Samochody koncepcyjne Daihatsu, które rozśmieszają do łez

Japońskie samochody koncepcyjne bywają szalone. Podobnie jest z tymi zaprezentowanymi przez Daihatsu. Pojawią się one podczas zbliżających się targów samochodowych w Tokio, ale producent pokazał je w internecie już teraz. Nie każdemu się one spodobają, ale wszystkich powinny rozbawić.

Daihatsu Hijet Sporza
Podaj dalej

Samochody koncepcyjne po japońsku

Mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni słyną ze specyficznego stylu i podejścia do motoryzacji. Na ulicach japońskich miast można spotkać przede wszystkim małe, bardzo praktyczne kei-cars. To niewielkie samochody, których wymiary i parametry silników są określone prawem. Zaletą tych pojazdów, poza praktycznością w zatłoczonych miastach, jest to, że nie trzeba mieć wykupionego miejsca parkingowego, bowiem w Japonii są one niezwykle wysokie.

Jednak także Japończycy lubią się wyróżniać. W Japonii ciągle modne są specyficzne formy tuningu, w tym tuningu kei-carów. Wiedzą o tym producenci i od lat prześcigają się w tym segmencie w kreatywności projektów nadwozi tych niewielkich samochodzików. Tym tropem poszły także najnowsze samochody koncepcyjne zaprezentowane na wirtualnym salonie samochodowym.

Urocze dziwadła z małego busika

samochody koncpecyjne Daihatsu Hijet Sporza

Seria prototypów została nazwana „Daihatsu Village Colourful Carnival” (Karnawał w kolorowej wiosce Daihatsu) i prezentuje się niezwykle. Pierwszy z nich to oparty na małym dostawczaku Hijet, który stał się speedsterem-pickupem i przybrał nazwę Daihatsu Hijet Sporza.

Daihatsu Hijet Jumbo Camper

Także na tym samym modelu oparty jest wyglądający jak zabawka Hijet Jumbo Camper, niewielki rekreacyjny samochodzik w stylu retro. Wyposażono go w reflektory ledowe i bagażnik dachowy w stylu safari. Jak sama nazwa wskazuje, jest to także miniaturowy samochód kempingowy.

Sport i lans w małym samochodzie

samochody koncepcyjne Daihatsu Copen Spyder

Kolejnym szalonym wizualnie pomysłem jest niewielki samochód sportowy Copen, z nadwoziem wyposażonym w niską szybę w stylu speedster. Samochodzik otrzymał nazwę Copen Spyder i wygląda na pojazd zapewniający emocje w szybkiej jeździe, ale także zadawanie szyku na tokijskich bulwarach.

Daihatsu Thor Premium D-sport

Ostatnim z ciekawych konceptów Daihatsu jest fabrycznie tuningowany mikrovan Thor. Otrzymał on pakiet spojlerów, body kit i obniżone zawieszenie wraz z widowiskową felgą. Ten pakiet czyni z niego Thora Premium D-sport. Nie każdy musi być fanem takich samochodów, jednak nie można Japończykom odmówić niezwykłej fantazji i kreatywności z jaką podchodzą do tych pojazdów.

 

 

 

Przeczytaj również