Bryan Bouffier zastąpi Łukasza Byśkiniewicza w Rajdzie Rzeszowskim

Bryan Bouffier zastąpi Łukasza Byśkiniewicza w Rajdzie Rzeszowskim

59 interakcji
68416767_2131151560343744_489489876467580928_n

Podaj dalej

Trzykrotny mistrz Polski Bryan Bouffier dość nieoczekiwanie wraca na trasy RSMP. Francuz zastąpi w najbliższy weekend Łukasza Byśkiniewicza w Rajdzie Rzeszowskim.

Dobrze znanego polskim kibicom Francuza mogliśmy ostatni raz oglądać na polskich trasach na początku sezonu 2019. Wówczas pilotowany przez Beatę Bublewicz trzykrotny mistrz Polski wsiadł za kierownicę Forda Sierry RS Cosworth i pełnił rolę samochodu funkcyjnego w Platinum Rajdzie Memoriale J. Kuliga i M. Bublewicza.

W grudniu pilotowany przez Xaviera Panseriego zawodnik wystartował w Barbórce (8. miejsce w generalce), a ostatni rajd z kalendarza RSMP to Rajd Nadwiślański 2017, którego zresztą nie ukończył. Bryan Bouffier z marszu stał się jednym z faworytów do zwycięstwa w Rajdzie Rzeszowskim, którego jest samodzielnym rekordzistą. Francuz stawał na najwyższym stopniu podium aż 5-krotnie.

Po dwóch latach nieobecności na odcinkach specjalnych RSMP kibice będą mogli ponownie cieszyć się obecnością Bouffiera. Po startach w Fieście Proto Zbyszka Steca nadszedł w końcu czas na wskoczenie do topowej konstrukcji – Hyundaia i20 R5.

Na fanpage’u TVN Turbo Rally Team czytamy:

Reprezentanci TVN Turbo Rally Team Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar, którzy zaplanowali start w 28. Rajdzie Rzeszowskim niestety nie będą rywalizować na odcinkach specjalnych na Podkarpaciu. Z powodów rodzinnych Lukasz Byśkiniewicz zrezygnował ze startu w piątej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Hyundai i20 R5 w barwach TVN Turbo Rally Team pojawi się jednak na starcie w Rzeszowie. Za kierownicą usiądzie trzykrotny rajdowy mistrz Polski oraz rajdowy mistrz Francji Bryan Bouffier! Kibice ponownie będą mogli podziwiać niezwykle szybkiego i utytułowanego Francuza, wielokrotnego triumfatora tego rajdu (2007, 2010, 2011, 2015, 2017) na trudnych i malowniczych odcinkach specjalnych. Na prawym fotelu zasiądzie jego rodak i dobry znajomy Xavier Panseri, z którym wspólnie zdobywali tytuły w Polsce.

Niespodziankę skomentował także Łukasz Byśkiniewicz:

Niestety ze Zbyszkiem nie będziemy się ścigać na podkarpackich trasach. Z powodów rodzinnych muszę zrezygnować ze startu w 28. Rajdzie Rzeszowskim. To trudna decyzja, cały zespól jest bardzo dobrze przygotowany do rywalizacji. Nasz wspaniały Hyundai i20 R5 stanie jednak na starcie w Rzeszowie. Barwy TVN Turbo Rally Team reprezentować będzie Brayan Bouffier i Xavier Panseri. Cieszę się, że ten niezwykle utytułowany i bardzo szybki francuski duet przyjął nasze zaproszenie. Wierzę, ze trzykrotni rajdowi mistrzowie Polski i liderzy zwycięstw w Rajdzie Rzeszowskim wykorzystają potencjał Hyundaia i20 R5 i sprawia wszystkim kibicom wiele frajdy. Zaproszenie tej niesamowitej załogi na Rajd Rzeszowski umożliwili nasi Partnerzy: AMIC Energy PL, Auto Partner, MaXgear, Kratki.pl – KOMINKI, NOVOL, Tekom Technologia Sp. z o.o – monitoring pojazdów GPS , Michelin, iPlanet Radom , iHome oraz telewizja TVN Turbo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News