Bouffier kolegą Ogiera

Bouffier kolegą Ogiera

Bouffier kolegą Ogiera

Podaj dalej

Bryan Bouffier dołączy do fabrycznego składu M-Sportu i zasiądzie za kierownicą najnowszej Fiesty WRC podczas Rajdu Monte Carlo oraz Rajdu Korsyki.

fot. FIA ERC

Już od dłuższego czasu wiadomo, iż głównymi kierowcami ekipy będa Sebastien Ogier i Elfyn Evans, jednak wyglada na to, że w trzecim samochodzie będzie zmieniać się kilku zawodników. Ostatnio informowaliśmy, że jednym z nich będzie Teemu Sunninen, który ma zaliczyć osiem rund za kierownicą najnowszego samochodu WRC, a teraz wiadomo już, że przynajmniej dwie przypadną Bouffierowi.

Zakontraktowanie Francuza na Monte Carlo oraz Korsykę wydaje się strzałem w dziesiątkę dla M-Sportu, gdyż Bryan wygrał oba rajdy, gdy znajdowały się one w kalendarzach IRC lub ERC, a także w sezonie 2014 zajął drugie miejsce jadąc Fiestą WRC, kiedy to ustąpił jedynie Sebastienowi Ogierowi.

– Nie spodziewałem się jazdy tym autem nawet podczas testów, więc jestem bardzo podekscytowany. Współpraca z Malcolmem Wilsonem zawsze jest przyjemna, a po zeszłorocznych sukcesach ekipy napawa mnie ogromną dumą. Monte Carlo i Korsyka to dwa różne rajdy, jednak oba to moje ulubione. Poza tym to francuskie rundy, a jazda po domowych trasach zawsze jest przyjemna – tym bardziej takim autem stwierdził Bouffier.

fot. Red Bull Media House

– Te dwa rajdy są najbardziej wyrafinowanymi w kalendarzu, gdyż warunki i dobór opon bardzo często decyduje o zwycięstwie. Z wiedzą Bryana dodajemy do swojego arsenału kolejne naboje, które mają nam pozwolić na obronę tytułu dodaje szef ekipy, Malcolm Wilson.

Kontrakty Sunninena i Bouffiera oznaczają, że miejsce w trzeciej Fieście jest jeszcze wolne podczas kilku rajdów. Kolejnych kierowców, którzy będą dołączać do M-Sportu poznamy najpewniej w przyszłym tygodniu.

Tagi: WRCRajd Monte CarloRajdy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News