Bruksela wprowadza limit 30 km/h w całym mieście

Bruksela wprowadza limit 30 km/h w całym mieście

Bruksela

Podaj dalej

Elke Van den Brandt, mister mobilności w Belgii, zapowiedziała, że od 1 stycznia 2021 r. strefa Tempo 30 obejmie cały region Brukseli. Takiej zmiany domagają się mieszkańcy stolicy Belgii, w której jednocześnie mieści się znaczna część instytucji unijnych.

Na zmianę, która nieco za rok spotka belgijską stolicę, zwrócił uwagę serwis brd24.pl. W Brukseli podobne rozwiązanie rozważano już od kilku miesięcy, ale dopiero Van den Brandt jasno zadeklarowała termin wdrożenia nowych przepisów drogowych.

Od 1 stycznia 2021 r. na terenie Brukseli będzie obowiązywała prędkość 30 km/h. Musimy uspokoić ruch w mieście, zwiększyć komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, zmniejszyć hałas i zanieczyszczenie – powiedziała brukselska minister mobilności i transportu.

Aktualnie w Brukseli strefa Tempo 30 obowiązuje tylko w niektórych punktach miasta. Od 1 stycznia 2021 r. prędkość 30km/h będzie obowiązywała już na terenie całego miasta z wyjątkiem dróg wjazdowych gdzie będzie wynosić 50 lub 70 km/h.

W tej chwili na ternie Brukseli tylko w nielicznych punktach zdecydowano się na wprowadzenie strefy tempo 30. Od 1 stycznia 2021 r. to 30 km/h będzie prędkością obowiązującą na terenie całego miasta. Wyjątkiem będą główne drogi wjazdowe do miasta gdzie dozwolona prędkość będzie wyższa (50 lub 70 km/h).

Premier Morawiecki: Mandaty wprost proporcjonalne do zarobków

– Kierowcy w Brukseli będą wiedzieć, że jeśli nie ma znaku wskazującego na wyższą prędkość, to oznacza to, że nie mogą przekraczać 30 km/h – powiedziała Elke Van den Brandt, brukselska minister mobilności i transportu. – Musimy uspokoić ruch w mieście, zwiększyć komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, zmniejszyć hałas o 50 proc. i zanieczyszczenie powietrza– tłumaczyła decyzję Van den Brandt.

źródło: brd24.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News