Boom na Mistrzostwa Polski Rallycross

Boom na Mistrzostwa Polski Rallycross

Boom na Mistrzostwa Polski Rallycross

Podaj dalej

Aż 99 zgłoszeń nadeszło na drugą rundę Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, która odbędzie się w najbliższy weekend w Toruniu. Zawody zaliczane także do Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (FIA-CEZ) przyciągnęły 12 zagranicznych kierowców. W najmocniejszej kategorii Supercars zobaczymy 9 samochodów.

Listę zgłoszeń otwiera dwukrotny mistrz Polski i lider punktacji, Tomasz Kuchar. Za kierowcą Peugeota 208 RX widnieje Marcin Gagacki w jedyny z czterech awizowanych Mitsubishi Lancerów Evo RX (w pozostałych Mateusz Ludwiczak, Robert Czarnecki i Mikołaj Otto). Kolejny start w Fordzie Fiesta zaliczy legenda polskiego rallycrossu, Jacek Ptaszek. Dariusz Topolewski spróbuje powalczyć Volkswagenem Polo GTI. Skodami Fabia w Toruniu będą rywalizować Maciej Cywiński oraz jedyny zagraniczny kierowca w Supercars, Lukáš Červený – szósty w kategorii samochodów turystycznych ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Autocrossie.

Trzy klasy grupy SuperNational zgromadziły łącznie 34 kierowców. W klasie aut powyżej 2000 cm3 polscy faworyci Rafał Berdys (Citroën Saxo), Łukasz Zoll (BMW E30) i Radosław Raczkowski (VW Polo) zmierzą się z mistrzem Rallycross Challenge Europe 2014 – Josem Sterkensem, którego bronią będzie samochód na bazie historycznego Forda Escorta pierwszej generacji (bryła z przełomu lat 60′ i 70′ XX wieku). Z kolei w gronie aut o pojemności poniżej dwóch litrów, tak jak przed rokiem, wygrać spróbuje Czech – Roman Častoral, który ma na koncie wiele triumfów w Mistrzostwach FIA-CEZ.

Ponad połowa zgłoszeń do toruńskiej rundy MPRC pochodzi z klas pucharowych. W RWD Cup zgłoszono 20 BMW. Jednak największą frekwencją cieszy się Seicento Cup, gdzie zobaczymy 29 (!) „Sejów”, co stanowi niemal 1/3 listy zgłoszeń. Zestawienie kompletuje 7 Maluchów z klasy 126p Cup.

Harmonogram 2. rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross (Motopark Toruń)
12 maja 2017, sobota:
12:25-13:50: treningi
14:10: biegi kwalifikacyjne I i II

13 maja 2017, niedziela:
8:40–9:15: treningi
9:25: biegi kwalifikacyjne III i IV
14:30: biegi półfinałowe A i B
15:10: biegi finałowe
16:45: wręczenie nagród

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News