Boom na Mistrzostwa Polski Rallycross

Boom na Mistrzostwa Polski Rallycross

Podaj dalej

Aż 99 zgłoszeń nadeszło na drugą rundę Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, która odbędzie się w najbliższy weekend w Toruniu. Zawody zaliczane także do Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (FIA-CEZ) przyciągnęły 12 zagranicznych kierowców. W najmocniejszej kategorii Supercars zobaczymy 9 samochodów.

Listę zgłoszeń otwiera dwukrotny mistrz Polski i lider punktacji, Tomasz Kuchar. Za kierowcą Peugeota 208 RX widnieje Marcin Gagacki w jedyny z czterech awizowanych Mitsubishi Lancerów Evo RX (w pozostałych Mateusz Ludwiczak, Robert Czarnecki i Mikołaj Otto). Kolejny start w Fordzie Fiesta zaliczy legenda polskiego rallycrossu, Jacek Ptaszek. Dariusz Topolewski spróbuje powalczyć Volkswagenem Polo GTI. Skodami Fabia w Toruniu będą rywalizować Maciej Cywiński oraz jedyny zagraniczny kierowca w Supercars, Lukáš Červený – szósty w kategorii samochodów turystycznych ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Autocrossie.

Trzy klasy grupy SuperNational zgromadziły łącznie 34 kierowców. W klasie aut powyżej 2000 cm3 polscy faworyci Rafał Berdys (Citroën Saxo), Łukasz Zoll (BMW E30) i Radosław Raczkowski (VW Polo) zmierzą się z mistrzem Rallycross Challenge Europe 2014 – Josem Sterkensem, którego bronią będzie samochód na bazie historycznego Forda Escorta pierwszej generacji (bryła z przełomu lat 60′ i 70′ XX wieku). Z kolei w gronie aut o pojemności poniżej dwóch litrów, tak jak przed rokiem, wygrać spróbuje Czech – Roman Častoral, który ma na koncie wiele triumfów w Mistrzostwach FIA-CEZ.

Ponad połowa zgłoszeń do toruńskiej rundy MPRC pochodzi z klas pucharowych. W RWD Cup zgłoszono 20 BMW. Jednak największą frekwencją cieszy się Seicento Cup, gdzie zobaczymy 29 (!) „Sejów”, co stanowi niemal 1/3 listy zgłoszeń. Zestawienie kompletuje 7 Maluchów z klasy 126p Cup.

Harmonogram 2. rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross (Motopark Toruń)
12 maja 2017, sobota:
12:25-13:50: treningi
14:10: biegi kwalifikacyjne I i II

13 maja 2017, niedziela:
8:40–9:15: treningi
9:25: biegi kwalifikacyjne III i IV
14:30: biegi półfinałowe A i B
15:10: biegi finałowe
16:45: wręczenie nagród

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News