Bolid Senny trafi na licytację

Bolid Senny trafi na licytację

Bolid Senny trafi na licytację

Podaj dalej

Jeśli macie wolną gotówkę do przeznaczenia na coś „ekstra”, w maju pod młotek trafi zwycięski McLaren MP4/8, za kierownicą którego Ayrton Senna stanął na najwyższym stopniu podium w Monako.

Według wstępnych przewidywań McLaren MP4/8 Brazylijczyka zostanie sprzedany za około 5 milonów dolarów.

Nadwozie, którym Senna wygrywał w sezonie 1993 trzykrotnie, włączając w to ostatnie zwycięstwo w Monako przed wprowadzeniem ‘siódmego nadwozia’ zostanie wystawione na licytację przez dom aukcyjny Bonhams.

W opisie aukcji czytamy, że MP4/8 jest zachowany w dobrej kondycji, podobnie jak napędzający go silnik Forda.

Z racji na spore zainteresowanie, jest szansa, że McLaren Ayrtona Senny pobije rekord sprzedaży historycznych bolidów, aktualnie należący do Ferrari Michaela Schumachera z 2001 roku (7,5 miliona dolarów).

Ayrton Senna był najbardziej charyzmatycznym kierowcą w historii, a MP4/8A było bolidem, dzięki któremu McLaren wyprzedził Ferrari osiągając najwięcej sukcesów w Formule 1 – powiedział Mark Osborne, specjalista Bonhams w dziedzinie motorsportu.

To konkretne nadwozie, noszące numer sześć, zacementowało łatkę Senny jako Króla Monako. Wszyscy w Bonhams jesteśmy zaszczyceni, że mamy okazję zaprezentować jeden z najważniejszych bolidów Grand Prix w dziejach – zakończył.

Tagi: motorsport, aukcje, Ayrton Senna, McLaren, F1

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News